B360M Gaming Pro ekran görüntü vermiyor

Yunusemre0101

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemi daha yeni topladım.

I5 8400
B360M Gaming Pro
1050 Ti
(2x8) 3200 MHz RAM

Sistem bu şekilde her şey çalışıyor LED vs ama ekrana görüntü gelmiyor. Anakartta ise şöyle 2 resim sıra sıra yanıp sönüyor ben de işlemci pinlerinden şüphelendim.

InShot_20180907_164725187.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aynı sorun bende de mevcut şuanda malesef anakartı servise göndermek zorunda kaldım, BİOS kitlenmesi olduğunu ve BİOS güncellediklerini söylediler ancak anakart daha elime geçmedi malesef ne durumda bilmiyorum. Bunun yanı sıra gönderdiğim teknik servis bazenleri onarım yapmadan ürünleri tekrar kullanıcıya gönderdiği için pek yapılmış olduğunada inanmıyorum. Geçmiş olsun umarım sorunu çözersiniz.

Ek olarak ;

- Anakart markasi nedir?
- Sistemi ne zaman topladınız yeni ne kadar yeni 1 saat, 1 dakika, 1 gün?
- Sistem montajını siz mi yaptınız?
- Ben sorunun CPU ile alakalı olduğunu düşünmüyorum pinler gayet sağlıklı gözüküyor.
- Çift RAM kullanıyorsanız eğer tek'e düşürün ve farklı slotlarda deneyin.
- RAM'lerin ikisini ayrı ayrı deneyin.
- Anakart içinde ki statik elektiriği boşaltın.
- Şansınız varsa MOBO'u farklı RAM, CPU VE PSU ile deneyin.
- CPU Ve DRAM ledleri belli aralıkta yanıp sönüyorsa size uyarı veriyordur, ancak devamlı yanıyorsa ciddi bir sorun olabilir.

Tekrardan geçmiş olsun.
Ek olarak ; sorunu çözersiniz nasıl çözdüğünüz hakkında lütfen bilgi verin ki sizden sonra ki arkadaşlarada yardımcı olabilelim. Gerçi forum Allah'a emanet kimsenin kimseye yardım ettiği yok ama siz yinede yazın.

Son düzenleme:
Cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim moderatörler sayesinde saat başı ban yiyorum.
  • (2x8) dual kit DDR4 3200 MHz RAM aldim. GSkill Ripjaws V
  • Anakartımda B360m Gaming Plus (2 RAM slotlu)

Her iki RAM'i de tek tek 2. slotta denediğimde çalışıyor.
1. slotta tek olarak denediğimde çalışmıyorlar.
2'sini birlikte taktığımda da çalışmıyor.

Merak ettigim acaba sorun BIOS ayarlarindan midir yoksa 1. RAM slotu mu sıkıntılı parcalar daha 1 haftalık kadar.
Cpu ve ram ışıkları sıra sıra yanıyor ambulans sireni gibi.
Montajı ben yaptim ama ilk yapışım değil açıkçası 1.ram slotunun bozuk olduğunu düşünüyorum
Merhaba, aynı sorun bende de mevcut şuanda malesef anakartı servise göndermek zorunda kaldım, BİOS kitlenmesi olduğunu ve BİOS güncellediklerini söylediler ancak anakart daha elime geçmedi malesef ne durumda bilmiyorum. Bunun yanı sıra gönderdiğim teknik servis bazenleri onarım yapmadan ürünleri tekrar kullanıcıya gönderdiği için pek yapılmış olduğunada inanmıyorum. Geçmiş olsun umarım sorunu çözersiniz.

Ek olarak ;

- Anakart markasi nedir?
- Sistemi ne zaman topladınız yeni ne kadar yeni 1 saat, 1 dakika, 1 gün?
- Sistem montajını siz mi yaptınız?
- Ben sorunun CPU ile alakalı olduğunu düşünmüyorum pinler gayet sağlıklı gözüküyor.
- Çift RAM kullanıyorsanız eğer tek'e düşürün ve farklı slotlarda deneyin.
- RAM'lerin ikisini ayrı ayrı deneyin.
- Anakart içinde ki statik elektiriği boşaltın.
- Şansınız varsa MOBO'u farklı RAM, CPU VE PSU ile deneyin.
- CPU Ve DRAM ledleri belli aralıkta yanıp sönüyorsa size uyarı veriyordur, ancak devamlı yanıyorsa ciddi bir sorun olabilir.

Tekrardan geçmiş olsun.
Ek olarak ; sorunu çözersiniz nasıl çözdüğünüz hakkında lütfen bilgi verin ki sizden sonra ki arkadaşlarada yardımcı olabilelim. Gerçi forum Allah'a emanet kimsenin kimseye yardım ettiği yok ama siz yinede yazın.

-Anakart Msı b360m gaming plus modeli
-Ramler gskill ripjaws 5 3200mhz (2x8)
-Psu 460w ama işlemci 65w ekran karti da 125w harciyor psu'nun da az gelme şansı yok onboard olarak ta denedim fanlari kapatip yine ayni sorunu verdi.

Son düzenleme:
Cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim moderatörler sayesinde saat başı ban yiyorum.
  • (2x8) dual kit DDR4 3200 MHz RAM aldim. GSkill Ripjaws V
  • Anakartımda B360m Gaming Plus (2 RAM slotlu)

Her iki RAM'i de tek tek 2. slotta denediğimde çalışıyor.
1. slotta tek olarak denediğimde çalışmıyorlar.
2'sini birlikte taktığımda da çalışmıyor.

Merak ettigim acaba sorun BIOS ayarlarindan midir yoksa 1. RAM slotu mu sıkıntılı parcalar daha 1 haftalık kadar.
Cpu ve ram ışıkları sıra sıra yanıyor ambulans sireni gibi.
Montajı ben yaptim ama ilk yapışım değil açıkçası 1.ram slotunun bozuk olduğunu düşünüyorum

-Anakart Msı b360m gaming plus modeli
-Ramler gskill ripjaws 5 3200mhz (2x8)
-Psu 460w ama işlemci 65w ekran karti da 125w harciyor psu'nun da az gelme şansı yok onboard olarak ta denedim fanlari kapatip yine ayni sorunu verdi.

Merhaba, malesef foruma yeni kayıt olan tüm kullanıcılar Moderatör arkadaşların banının tadına bakmadan gidemiyor.

- RAM'leri 2 slottada deneyin.
- 2 RAM'ide farklı slotlara takın öyle deneyin elinizde ki tüm alternatifleri değerlendirin. (Bunları yaparken RAM'i teke düşürün. )
- Eğer sorun halen devam ediyorsa RAM temizliği yapın, bir silgi yardımı ile bunu yapabilirsiniz YouTube videolar var.
- Eğer sorun halen devam ediyorsa RAM slotlarınızdan birisi hasar görmüş olabilir veya RAM'lerinizden birisi çöp olmuş olabilir. Ancak siz iki RAM'ide denemeyi ihmal etmeyin.

Şimdiden kolay gelsin.

Merhaba, malesef foruma yeni kayıt olan tüm kullanıcılar Moderatör arkadaşların banının tadına bakmadan gidemiyor.

- RAM'leri 2 slottada deneyin.
- 2 RAM'ide farklı slotlara takın öyle deneyin elinizde ki tüm alternatifleri değerlendirin. (Bunları yaparken RAM'i teke düşürün. )
- Eğer sorun halen devam ediyorsa RAM temizliği yapın, bir silgi yardımı ile bunu yapabilirsiniz YouTube videolar var.
- Eğer sorun halen devam ediyorsa RAM slotlarınızdan birisi hasar görmüş olabilir veya RAM'lerinizden birisi çöp olmuş olabilir. Ancak siz iki RAM'ide denemeyi ihmal etmeyin.

Şimdiden kolay gelsin.
Aynen 2sini tek tek denedim 2.slotta 2side calisoyor ama 1.slotta 2side calismiyor 1.slotta hata var herhalde

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı