B450 anakart ile 4080 kartlar uyumlu olur mu?

• Konuyu başlatan EFO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B

EFO

Hectopat
Selam dostlar,
4000 serisi ekran kartları beni epey heyecanlandırıyor, ve sanırım sistem yükseltmenin vakti geldi aklımda ki ilk soru anakartım ile 4080 uyumlu olacak mı?
Anakartım;

Selam dostlar,
4000 serisi ekran kartları beni epey heyecanlandırıyor, ve sanırım sistem yükseltmenin vakti geldi aklımda ki ilk soru anakartım ile 4080 uyumlu olacak mı?
Anakartım;

Anakart PCI-e 3.0, ekran kartı PCI-e 4.0 ama pek bir performans farkı olacağını sanmam 3-5 FPS oynar en fazla.

Selam dostlar,
Anakartım;
450 yerine 550 bakabilirsin.

Selam dostlar,
Anakartım;

Bence B450'yi satıp yeni nesil B550'ye geçebilirsiniz, bende öyle yapacağım B550 uzun bir zaman götürecek gibi geliyor hem aklınızda şüphede kalmaz hem de 4.0'a geçmiş olursun şu an olmasa da ileride fark edeceğini düşünüyorum ve B550 vs. uygun fiyatlı zamanlarında.

Uyumsuz diye bir şey yok. PCI Express slotlar geriye dönük olarak da uyumludur.

@EFO böyle bir zorunluluk yok hocam.

Teşekkürler Yener. Monitör ve ekran kartı işimi görüyor o zaman. 5600X de yeterli olacaktır değil mi 2K oyunculuk için 4080'e?
Bu farklı bir durum. Kartın tam gücünü bilmiyorum. 2K ile sıkıntı olacağını sanmam.

Geri
Yukarı