B450 Aorus Elite sisteme RAM eklemesi yapılırsa performans artar mı?

lisanga

Hectopat
Anakart
B450 Aorus Elite
Merhabalar. Adata XPG Gammix D10 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Siyah Gaming Ram donanımlarına sahibim. Yayın yapıyorum ve genellikle kullandığım programlar yüzünden oyun oynamazken RAM kullanımım %65'in üzerinde. Merak ettiğim RAM'leri 32 GB yaptığımda performans artışı ne kadar olur? Bazen yayın esnasında oyun oynayıp Alt Tab yaptığımda yeterli performansı alamıyorum. İşlemcim R5 3600. bu yükseltme PC de yeterli performans artışı sağlar mı? Almayı düşündüğüm RAM'ler CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Beyaz 3000MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram| ITOPYA.COM

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi eklememişsiniz. Soruya gelecek olursak eğer şuan sadece bir adet RAM kullanıyorsanız bunu toplamda 2'ye çıkarmanız bile oldukça olumlu etki edecektir. RAM tavsiyesi olarak da 3000 MHz CL 16 değil de 3200 MHz CL 16 RAM'lere bakmanızı tavsiye ederim.

Anladım. Oyun oynarken yayıncılık yapıyorsanız çoğu zaman tama yakın kullanılıyordur RAM. 32'ye çıkartmanız tabii ki rahatlatacaktır ama bu ne derecede olur bilemiyorum. Bilen arkadaşlar vardır, bekleyelim. Benim tahminim FPS değerlerinde fazla artış yaşamazsınız ama uygulama geçişlerinde çok daha rahat geçişler yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı