B450 chipsetli anakarta R7 2700X olur mu?

BUxB hi

Centipat
Merhabalar, ben 1 haftaya yeni bir PC toplayacağım ama aklımda bir soru var, onu sizlere danışmak istedim.

Alacağım anakart:
ASUS TUF B450M-PRO GAMING 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 mATX Anakart | ITOPYA

Ben işlemci olarak Ryzen 7 2700X tercih etmek istiyorum ve B450 çipset bir anakart kullanmak istiyorum. bu konu hakkındaki sorum:

1) Ryzen 7 2700X'te B450 çipset bir anakart kullanilablir mi, kullanılırsa bir sıkıntıçıkar mı? (Bu arada overclock yapmayacağım.)

2) Sorun çıkarsa ne tür bir sorun yaratır? Bilgisayarın performansını etkiler mı?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Kullanırsın sorun çıkarmaz.

Edit, oyun odaklıysan işlemcini 3600 al, yayın mayın veya render filan ise 2700X.

B450 anakartlar 2000 serisi ile beraber çıktı zaten. Neden sorun yaratsın ki, mis gibi de kullanırsınız.
Birçok yerde 2700x'in TDP değeri 105 oldugu için B450 anakartlarda çok verimli olmayacağını söylüyor onun yerine X570 çipsetli bir anakart kullanmamı öneriyorlar kafam çok karışık herkes farklı bir şey diyor.

Birçok yerde 2700x'in TDP değeri 105 oldugu için B450 anakartlarda çok verimli olmayacağını söylüyor onun yerine X570 çipsetli bir anakart kullanmamı öneriyorlar kafam çok karışık herkes farklı bir şey diyor.
Alakası yok, 550 serisi 2700x den sonra çıktı zaten, ha ille de kafan tamamen rahat olsun istiyorsan X470 serisi al. 2700X için biçilmiş kaftan.

Abartmışlar, hatta ben sana bu anakartı alma bile diyebilirim. Fiyatını kesinlikle haketmiyor. Ayrıca OC yapmayacaksan çok üst düzey bir anakart almana da gerek yok, sana lazım olan donanımlara sahip bir B450 alabilirsin; hala satıştalar mı bilmiyorum ama Gaming X, Asrock Pro4 bakabilirsin. Asrock bu fiyat segmentinde çok iyi performans sağlıyor onu da belirteyim.

Abartmışlar, hatta ben sana bu anakartı alma bile diyebilirim. Fiyatını kesinlikle haketmiyor. Ayrıca OC yapmayacaksan çok üst düzey bir anakart almana da gerek yok, sana lazım olan donanımlara sahip bir B450 alabilirsin; hala satıştalar mı bilmiyorum ama Gaming X, Asrock Pro4 bakabilirsin. Asrock bu fiyat segmentinde çok iyi performans sağlıyor onu da belirteyim.
Sağol tavsiyen için.

Geri
Yukarı