Çözüldü B450 Tomahawk MAX Ses Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hawkeyes

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
B450 Tomahawk MAX anakartını kullanıyorum, Corsair HS50 kulaklığa sahibim. Sorunum ise; kulaklığı anakartın kendi portuna bağladığımda ses seviyesi çok az geliyor fakat kasadaki portlara bağladığımda ses yeterli yükseklikte geliyor, driverler güncel sorun neyden kaynaklı olabilir, anakartı alalı 2 ay oldu fakat sorunu yeni fark ettim.

Çözüm
Doğru girişe taktığınızdan emin misin? Alttaki ortadaki çevresi kırmızı olana takacaksın. Taktığında da alttaki fotoğraftaki uygulama çıkıp kulaklık seçmelisin.

Ekran Alıntısı.PNG

Şu an ses sistemi ile kullanıyorum herhangi bir ses düşüklüğü yok kulaklıkla da test ettim sorun yok.
Doğru girişe taktığınızdan emin misin? Alttaki ortadaki çevresi kırmızı olana takacaksın. Taktığında da alttaki fotoğraftaki uygulama çıkıp kulaklık seçmelisin.

Ekran Alıntısı.PNG

Şu an ses sistemi ile kullanıyorum herhangi bir ses düşüklüğü yok kulaklıkla da test ettim sorun yok.

Çözüm
Doğru girişe takıyorum, zaten öbürlerinde çalışması mümkün değil, ayrıca ben kulaklık taktığımda böyle bir ekran gelmiyor ve ya bulamıyorum, ek bir uygulama mı indirmemiz gerekiyor?
Edit; Sorunum çözülmüştür. Realtek Audio Console adlı uygulama yüklüymüş fakat açılmadığından yok zannediyordum. Ordaki seçeneklerden kulaklık girişi hoparlör girişi olarak seçiliydi, kulaklık olarak seçtiğimde sorunum düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı