B450 TUF Pro vs B450 TUF Plus

hawkeyes

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yazın 3600-3600X işlemcilerinden birisini alacağım, ekran kartı olarak 1660S düşünüyorum. Anakart olarak aklımda B450 TUF-Pro ve B450 TUF-Plus var. Ufak da olsa işlemcime OC yapmayı planlıyorum. Hangi anakartı önerirsiniz?
Not; işlemci ve ekran kartını yazın alacağım fakat yaza kadar APU işlemci ile idare edeceğim, yani anakart şimdi alınacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle forumlarda dedikodusu döne döne balon olan TOMAHAWK MAX ve GAMING PLUS modelinden uzak durmalısın. ASUS TUF B450 PRO öneririm vrm üstü soğutma blokları diğer modellere göre daha büyük ve geniş. Ayrıca MSI’larda Ryzen 3. Nesil kullananlarda ani voltaj problemi yaşayanlarla çok karşılaştım.

Kesinlikle forumlarda dedikodusu döne döne balon olan TOMAHAWK MAX ve GAMING PLUS modelinden uzak durmalısın. ASUS TUF B450 PRO öneririm vrm üstü soğutma blokları diğer modellere göre daha büyük ve geniş. Ayrıca MSI’larda Ryzen 3. Nesil kullananlarda ani voltaj problemi yaşayanlarla çok karşılaştım.
Hocam sıcaklıklar ne durumda, 3700X ile sorun çıkarttı mı hiç anakartınız?

Hocam sıcaklıklar ne durumda, 3700X ile sorun çıkarttı mı hiç anakartınız?
Gayet stabil çalışıyor hocam, bir sıkıntı yaşamadım. Ama 3700x 65w, 3600x 95w kıyas yaparken bunu unutmayın. 3600x daha fazla ısınabilir yani. Anakart arayışınız boyunca X570 önerenler olacaktır onları da dikkate almayın :) En çok ısınan çipsetlerden biridir kendisi. Çoklu ekran kartı takılabilmesi ve birkaç fazla soket imkanı sunması dışında bir artısı yoktur bana göre. Ayrıca hangi marka anakartı alırsanız alın kesinlikle stock soğutucusunu kullanmayın, sıvı soğutmalara da uçuk paralar ödemek istemiyorsanız da benim gibi Arctic Freezer 34 eSports DUO gibi güçlü bir kule tipi hava soğutma alın aklınız sıcaklık değerlerinde kalmasın siz de keyfinize bakın. (Kasanıza sığıp sığmadığına dikkat edin)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı