B450M-A Pro Max anakarta AMD Ryzen 7 5800X takılır mı?

Emiqk

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki anakartım B450M-A Pro Max anakart yükseltmeden AMD Ryzen 7 5800X takmayı düşünüyorum. BIOS Update ile mümkün gözüküyor ama taksam sıkıntı çıkar mı? Veya performans kaybı olur mu? Olursa ne kadar olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakarta 5800x3D taktım. Oyunda sıkıntı yok ama bütün çekirdekleri kullanırken VRM sık sık voltajı kesecek. Haberin olsun.
Öyle olması canımı sıktığı için değiştirmiştim anakartı ben.

Şuan bende MSI b450m a pro max var ve Ryzen 7 5800x voltajı dusursem bı sorun yasarmiyim bilgin varsa
Oyun için sıkıntı yaşamazsın ama render veya bütün çekirdekleri kullandığında VRM gücü kesiyor. Voltajı düşürürsen iyi olabilir ama ben undervolt yaptığımda bile oluyordu benchmark yaptığımda ki 5800x3D daha iyi silikonlara sahip. Yani ben daha çok undervolt yapmama rağmen throttle oluyordu.

Oyun için sıkıntı yaşamazsın ama render veya bütün çekirdekleri kullandığında VRM gücü kesiyor. Voltajı düşürürsen iyi olabilir ama ben undervolt yaptığımda bile oluyordu benchmark yaptığımda ki 5800x3D daha iyi silikonlara sahip. Yani ben daha çok undervolt yapmama rağmen throttle oluyordu.
Teşekkür ederim biraz sıkıntı ettim kendime strese girdim de voltajı dusurursem sıkıntı olmazmış kafamı çok bunaltiyodu bu fps kaybı yasamam degilmi ?

Bide bana eğer discord vb birşey varsa versem yardımcı olabilirmisin yeni topladım parçaları bios kurarken sikintiliymis biraz bilgisayarcı ya boşuna parada vermek istemiyorum çalışmıyorum öğrenciyim bu yüzden yardım etmeni istedim
Discord:xShAcz

Çalıştırır ama anakart inim inim inler. İşlemci y üksek voltaj çekmek isterse Botleneck/throttling ne dersen işte onunla karşılaşabilirsin

Geri
Yukarı