B450M-A Pro Max sistemde 3600 MHz RAM frekansı artınca bilgisayar açılmıyor

skyblu54

Hectopat
Daha fazla  
B450M-A Pro Max, Ryzen 2200G ve 2x8 3600 MHz RAM var. RAM frekanslarını yükselttiğimde bilgisayar açılmıyor ama bilgisayara bir ekran kartı bağlayıp çalıştırdığımda RAM frekanslarını yükseltebiliyorum. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

B450M-A Pro Max, Ryzen 2200G ve 2x8 3600 MHz RAM var. RAM frekanslarını yükselttiğimde bilgisayar açılmıyor ama bilgisayara bir ekran kartı bağlayıp çalıştırdığımda RAM frekanslarını yükseltebiliyorum. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ekran kartını takmadan işlemcinin GPU sunu kullandığın için ayarladığın frekansa destek vermiyor olabilir.
3600'den yukarıya mı çıkarmaya çalışıyorsun?

Ekran kartını takmadan işlemcinin GPU sunu kullandığın için ayarladığın frekansa destek vermiyor olabilir.
3600'den yukarıya mı çıkarmaya çalışıyorsun?
Hayır xmp den profil seçiyorum 3333 profili ekran kartı ile görüntü aldığımda açılıyor ama ekran kartı olmadan hiçbir türlü açamiyorum pc yi sadece 2133 de açılıyor yani elle herhangi bir 2 binli değer denesem de açılmıyor hepsini denedim

Hayır XMP'den profil seçiyorum 3333 profili ekran kartı ile görüntü aldığımda açılıyor ama ekran kartı olmadan hiçbir türlü açamiyorum PC'yi sadece 2133 de açılıyor yani elle herhangi bir 2 binli değer denesem de açılmıyor hepsini denedim.

İşlemcin zaten 2933 MHz üst sınır destekliyor sonrası OC'ye giriyor.
Ama APU kullanıldığında maksimum ne kadar destekliyor o konuda bir bilgi bulamadım.
BIOS güncellemeyi denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı