B450M Dragon BIOS Güncelleme

EraY Dnz

Hectopat
Merhaba, bundan birkaç gün önce mavi ekran sorunu ile karşılaştığımı farklı bir postta belirttim. BIOS güncellemem gerektiğini söylediler fakat güncellemekten korkuyorum. Yardımıcı olabiliecek var mı? Güncellersem mavi ekran sorunu ortadan kalkacağını söylediler fakat ben cesaretimi toplayıp BIOS güncellemeye korkuyorum ama bir yandan da mavi ekran sorunlarından sıkıldım. 😕
Anakart: B450M Dragon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran sorununun kaynağını öğrendiniz mi?

Mavi ekran sorununun kaynağını öğrendiniz mi?

USB belleğiniz var mı? FAT32 olarak biçimlendirip buradan BIOS dosyasını indirebilirsiniz. Elektrik kesilmediği sürece endişe etmenize pek gerek yok.

Evet var teşekkür ederim mavi ekran sebebim BIOS ile mi kaynaklı acaba? Minidump Mavi - Google Drive
USB belleğiniz var mı? FAT32 olarak biçimlendirip buradan BIOS dosyasını indirebilirsiniz. Elektrik kesilmediği sürece endişe etmenize pek gerek yok.

Evet elektrik kesilmediği sürece bir şey olmaz diyorlar fakat ben BIOS güncelledikten sonra RAM MHz değişiyormuş sanırım onları ayarlarken bozarım falan diye korkuyorum güncelledikten sonra bilgisayar açılmaz falan diye endişe ediyorum.

Son düzenleme:
Merhaba, bundan birkaç gün önce mavi ekran sorunu ile karşılaştığımı farklı bir postta belirttim. BIOS güncellemem gerektiğini söylediler fakat güncellemekten korkuyorum. Yardımıcı olabiliecek var mı? Güncellersem mavi ekran sorunu ortadan kalkacağını söylediler fakat ben cesaretimi toplayıp BIOS güncellemeye korkuyorum ama bir yandan da mavi ekran sorunlarından sıkıldım. 😕
Anakart: B450M Dragon.
Bios güncellemek öyle rahat yapabileceğiniz bir şey değil önce güvenli bir ortam sağlamalısınız yanınızda en az sizi 5 dk' atacak bir ups olmalı iyice dokümanları okumalı ve işlemleri öyle yapmalısınız

Bios güncellemeyi öneren arkadaşlar neye dayanarak bios güncellemesi önerdiler size ? anakartınızın sitesine girdiğinizde karşılaştığınız hata ile ilgili bios update önerilmiş mi ?

eğer önerilmiş ise saygımız sonsuz ancak çoğunluk ile önüne gelen bios güncelle diyip geçiyor neye göre kime göre...

Geri
Yukarı