B450M-K Prime 5X BIOS sıfırlama -AUDIODG.EXE

muhammet acar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemime bundan 1-2 ay önce 16 GB RAM aldım ve bu RAM'ler bozuk çıktı. Mavi ekrandan PC açılmıyordu, sıfır ile değiştidik ve format attırdım internet kafeye abi işlemci OC yapalımmı dedi. Oyunlarda daha iyi performans alırsın dedi. Ben de tamam dedim ama şu an PUBG Valorant gibi oyunlarda sorun yaşıyorum. PUBG crash reporter hatası veriyor. Oyuna başladığımda Valorant ise hata vermeden atıyor. Technopat Visual+cc dosyalarını indirmemi söyledi hepsini indirdim fakat sorun devam ediyor 2 gün önce ise technopata PUBG crash reporter hatası diye konu açtım. Arkadaşlar işlemci OC yüzünden oyun çöküyor olabilir dedi. Ben de nasıl işlemciyi fabrika ayarlarına getiirceğimi bilmiyorum. BIOS sıfırlasam işe yarar mı?

Ekran kartı: RX580 ROG STRIX.
İşlemci: Ryzen 5 1600X six Core 3.9 GHz overclocklu.
Anakart: B450M-K Prime 5X.
RAM: G.Skill 3600MHz CL18.
PSU: 650W.

Bir de AUDİODG.EXE diye bir sorunum var. Oyunlarda sesler bir anda kesiliyor geldiğinde ise Discord sesleri çıkıp girmeden gelmiyor. Olay görüntüleyicisinden baktığımda ise şöyle bir hata var.

Hatalı uygulama adı: AUDIODG.EXE, sürüm: 10.0.19041.804, zaman damgası: 0x985b4154.
Hatalı modül adı: audioeng.dll, sürüm: 10.0.19041.804, zaman damgası: 0xaa4fbd10.
Özel durum kodu: 0xc0000409.
Hata uzaklığı 0x00000000000228dd.
Hatalı işlem kimliği: 0x9318.
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d728c645cbf9ae.
Hatalı uygulama yolu: C:\Windows\system32\AUDIODG.EXE
Hatalı modül yolu: C:\Windows\System32\audioeng.dll
Rapor kimliği: 5F345844-3709-436e-8CCE-1D093991fd95
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

Sorunu nasıl düzeltebilirim?

Audiodg.exe, Windows için ses aygıtı grafiği ses motorunu çalıştırır. BIOS pilini söküp çıkarın, büyük ihtimalle çözülecektir.

Ses motorunu çalışıtırır derken yani sesler 3-4 saniye kesiliyor komple nasıl düzelticem anlamadım BIOS için ise BIOS pilini nasıl sökeceğimi bilmiyorum bek bir bilgim yok BIOS'tan default ayarlara getirsem OC fabrika ayarına döner mi?

Ses motorunu çalışıtırır derken yani sesler 3-4 saniye kesiliyor komple nasıl düzelticem anlamadım BIOS için ise BIOS pilini nasıl sökeceğimi bilmiyorum bek bir bilgim yok BIOS'tan default ayarlara getirsem OC fabrika ayarına döner mi?
Ses motorunun nasıl düzeltileceği hakkında bir fikrim yok, ancak BIOS'u komple fabrika ayarlarına döndürmek için bu videoyu referans alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses motorunun nasıl düzeltileceği hakkında bir fikrim yok, ancak BIOS'u komple fabrika ayarlarına döndürmek için bu videoyu referans alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başka bir yolu yok mu ben sadece yaptığım ayarları varsayılan ayarlara getirmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı