B450M S2H için CPU fan önerisi

Dakwadir

Decapat
Merhaba dostlar, geçen gün bir sistem topladım. Anakartım B450M S2H, işlemcim AMD Athlon 200GE, 2x4 GB 2666 MHz RAM. Sistemim bu şekilde fakat bilgisayar çok fazla ses çıkarıyor. Galiba işlemcinin stok fanından geliyor. Bu yüzden yeni bir işlemci fanı almaya karar verdim. Hangi CPU fanı tercih etmeliyim? Not: Bütçem 100 TL.

Ryzen serisiyle gelen wraith stealth fan işinizi görecektir. Sonuç olarak işlemciniz 35W TDP değerine sahip rahatça soğutur.

Ryzen serisiyle gelen Wraith Stealth fan işinizi görecektir. Sonuç olarak işlemciniz 35W TDP değerine sahip rahatça soğutur.

İşlemci fanı aşırı bir şekilde ses çıkarıyor. Sistemi ilk açtığım zamanlar 10-15 DK çalıştıktan sonra fan duruyordu fakat şimdi kapanmadan çalışıyor ama çok ses çıkarmaya devam ediyor.

Muhtemelen ısınma kaynaklıdır. Termal macunu değiştirin ve Bios son sürüme güncelleyip deneyin. Ancak fanı değiştirmek istiyorsanız da Wraith Stealth fan alabilirsiniz.

Muhtemelen ısınma kaynaklıdır. Termal macunu değiştirin ve Bios son sürüme güncelleyip deneyin. Ancak fanı değiştirmek istiyorsanız da Wraith Stealth fan alabilirsiniz.
Termal macunu 3 kez değiştirdim ama yinede aynı. Bios F41 sürümünde. Sence neden çok ısınıyor ve hangi fan daha iyi üste arkadaşın attığımı senin önerdiğin fanlar mı ?

Geri
Yukarı