B450M S2H sistem mavi ekran veriyor

zantos.1

Yoctopat
Daha fazla  
XPG Gammix D30 AX4U32008G16A elimde 2 adet var 16 GB ve Gigabyte B450M S2H anakart kullanıyorum ve bilgisayarım Windows 10 iken sürekli mavi ekran hatası alıyordum (Mayıs ayı) ve şu anda Windows 11'e geçtim ve mavi ekran hatası almamaya başladım ancak tekrardan Windows 10'a göre daha az mavi ekran hatası alıyorum, buna ek olarak arada sırada sistem görev çubuğuna sabitlediğim programları bulamıyor ve açamıyor aslında yüklü ve çalışır durumda bilgisayarda, o uygulamaları ise görev çubuğundan kaldırıp tekrardan sabitliyorum ve bu sorun sadece görev çubuğu ile bitmiyor bütün tarayıcılarımda ise Google hesaplarımdan çıkış yapıyor. Gerçekten kafayı kıracağım çok saçma hatalar alıyorum sorunun bellekten olduğunu düşünüp Memtest86 ile test yaptım 15 saat test sonunda bellekler temiz çıktı, BIOS Update yaptım ama sorun halen devam ediyor. Ek olarak virüs taraması yaptırıyorum bitince sonucu paylaşacağım. Ek olarak şunu da söylemek istiyorum sistem oyun oynarken hiç mavi ekran vermedi 1 yıllık sistemdir oyun oynarken 1 kere bile mavi ekran almadım nedense basit bir YouTube videosu veya bir sitede takılırken mavi ekran veriyor.
Windows 10 minidump:mayıs ayı mavi ekranlar
Windows 11 minidump: bsod

Sistem özelliklerim şöyledir.

RAM16 GB XPG.
SSD veya HDD modeli120 James Donkey - 1 TB laptop HDD - 320GB HDD.
Ekran kartıasus GT 1030 fansız modeli.
Anakartgigabyte B450M S2H.
İşlemciamd Ryzen 5 3500X.
650W PSU Sharkoon.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı