B450M S2H sistemde ön panel jak girişi çalışmıyor

• Konuyu başlatan TOLOS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

TOLOS

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba, kasamın ön panelindeki jak girişinden ses alamıyorum. Realtek Audio Console kulaklık takıldığını algılıyor ön panele fakat ses gelmiyor kulaklıktan. Cihaz takıldığında jak algılamayı devre dışı bıraktım, farklı ayarları kurcaladım uygulamadaki fakat bir türlü ses alamadım ön panele taktığım kulaklıklardan.

Audio driver version 6.0.8945.1 ve UI version 1.11.217.0 olarak görünüyor. Denetim masasında Realtek HD Audio Manager yok. Anakartım Gigabyte B450M S2H V2 (rev. 1.0). BIOS'ta HD Audio Controller etkin.

Merhaba, kasamın ön panelindeki jak girişinden ses alamıyorum. Realtek Audio Console kulaklık takıldığını algılıyor ön panele fakat ses gelmiyor kulaklıktan. Cihaz takıldığında jak algılamayı devre dışı bıraktım, farklı ayarları kurcaladım uygulamadaki fakat bir türlü ses alamadım ön panele taktığım kulaklıklardan.

Audio driver version 6.0.8945.1 ve UI version 1.11.217.0 olarak görünüyor. Denetim masasında Realtek HD Audio Manager yok. Anakartım Gigabyte B450M S2H V2 (rev. 1.0). BIOS'ta HD Audio Controller etkin.
Realtek HD Audio Manager yüklemediyseniz kendi sitesinden yükleyin.

Hocam, buradan uygun sürücüyü indirip deneyebilirsiniz.

Yener hocamın verdiği linkten ses sürücünüzü indirin ve ön panel jak saptamasını engelleme ayarını açın sorun düzelecektir.

Bura'ya tıklayarak anakartınızın sunduğu ses sürücüsüne ulaşabilirsiniz. Windows sürümünüze uyumluluğuna dikkat edin.

Öncelikle donanımlara herhangi bir temasta bulunmadan kontrol sağlayın, eğer temas etme riskiniz varsa elektriği kesin ve resim 1'deki "F AUDIO" paneline herhangi bir soket bağlı mı kontrol edin.
2. adım olarak bu soket bağlıysa gelen kablolarda deformasyon var mı bunu kontrol edin.
3. adım olarak Realtek'in bize sunduğu programdan "Front Panel" yani ön panel ayarlarımızı kontrol edelim.
4. adım olarak eğer her şey düzgün ve kulaklığınız çalışmıyor ise farklı bir kulaklık deneyin yahut farklı bir ses cihazı.

Dosya Ekleri

• resim 1.png
    resim 1.png
    328,3 KB · Görüntüleme: 96

Buradaki güncel sürücü kurulu zaten şu anda mesajımda yazdığım gibi (6.0.8945.1).

Yener hocamın verdiği linkten ses sürücünüzü indirin ve ön panel jak saptamasını engelleme ayarını açın sorun düzelecektir.

Mesajımda yazdım zaten jak saptamasını devre dışı bıraktım ama sorun çözülmedi.

Bura'ya tıklayarak anakartınızın sunduğu ses sürücüsüne ulaşabilirsiniz. Windows sürümünüze uyumluluğuna dikkat edin.

Öncelikle donanımlara herhangi bir temasta bulunmadan kontrol sağlayın, eğer temas etme riskiniz varsa elektriği kesin ve resim 1'deki "F Audio" paneline herhangi bir soket bağlı mı kontrol edin.
2. adım olarak bu soket bağlıysa gelen kablolarda deformasyon var mı bunu kontrol edin.
3. adım olarak Realtek'in bize sunduğu programdan "front panel" yani ön panel ayarlarımızı kontrol edelim.
4. adım olarak eğer her şey düzgün ve kulaklığınız çalışmıyor ise farklı bir kulaklık deneyin yahut farklı bir ses cihazı.

F Audio paneline soket bağlı. Kablolarda da herhangi bir sorun yok.

Realtek HD Audio Manager yüklemediyseniz kendi sitesinden yükleyin.

Bu programı araştırdım fakat ben mi bulamadım indirmeyi bir anlamadım. Link varsa atabilir misiniz? Bir de bu program ile Realtek Audio Console aynı anda kurulu olabiliyor mu yoksa önce Realtek Audio Console'u kaldırmam mı gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı