B450M S2H sistemden görüntü gelmiyor

GökhanKABİL

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2 gün önce sistemimi upgrade ettim. Ryzen 3 3100 8 GB RAM ve B450M S2H anakart aldım. Ancak sistemi kısa devre dahil açamadım, Şöyle kısa devre yapabildim: Tornavidayı normalde 2 çubuğun arasına değdirince acılıyor ama bu PC acılmıyor, 4’ünün arasına değdirince acılıyor ve Power Switch'in takıldıgı yerden degil, onun yanında olan hiçbir şey takılmayan yerden acılıyor. Neyse açtım, öyle ne görüntü geliyor ne bir şey. Sizce anakart mı bozuk?

Not: Acıldıgı zaman ekran kartının fanları da dönmedi.

PSU’dan gelen kabloların bağlantısı doğru mu yapıldı? Kontrol eder misiniz? Ekran kartına giden pin kablosunu kontrol edin oturmamış olabilir. Kasanın yandan fotoğrafını çek at buraya içine bakalım.

Ekran kartının 0 DB özelliği olabilir. Görüntüyü ekran kartından alıyorsan bir de onboard girişlerden görüntü almayı deneyebilirsin. Ama kısa devre yaptırarak çalıştırırken sadece Power Switch'lerden çalışmıyorsa devre yanlış yapılmış demektir ki çok düşük ihtimal fabrikasyon ürünler bunlar.

Aynisini aldim R3100 ve ayni anakart. Bende goruntu alamiyorum. BIOS'tan mi dedim ama simdi baktim kutuda Ryzen 3000 desktop ready yaziyor. Hiçbir sekilde goruntu yok napicagimi bilmiyorum.
Benim PSU ve ekran kartinda sorun yok ve fanlar dönüyor bu arada. 1050 Ti var direkt anakarta bagli ve fanlar dönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU’dan gelen kabloların bağlantısı doğru mu yapıldı? Kontrol eder misiniz? Ekran kartına giden pin kablosunu kontrol edin oturmamış olabilir. Kasanın yandan fotoğrafını çek at buraya içine bakalım.
Evet doğru yok acılmıyor bilgisayar
PSU Çalışıyor mu? Marka ve modeli ne? Ayrıca güç kaynağı için Vatanbilgisayar'a gidip başka bir güç kaynağı ile deneyebilirsiniz.
Calısıyor 1 hafta önce eski sistemden çıkardım. Everest bx 700 80 plus
Ekran kartının 0 DB özelliği olabilir. Görüntüyü ekran kartından alıyorsan bir de onboard girişlerden görüntü almayı deneyebilirsin. Ama kısa devre yaptırarak çalıştırırken sadece Power Switch'lerden çalışmıyorsa devre yanlış yapılmış demektir ki çok düşük ihtimal fabrikasyon ürünler bunlar.
Benim şansım hocam işte

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var. Ryzen 3000 desktop ready yazıyor kutu üstünde. Yine de güncelleme yapmam gerekir mi?
Evet yapman gerekli. Aynı anakart bende de var. Benim bildiğim o ibare anakartın 3. Nesil Ryzen desteğinin olduğunu gösteriyor sadece. Bios güncel değil. 2. nesil veya 1. nesil bir Ryzen bulmanız gerekli veya aldığınız yere gönderin yapsınlar.

Geri
Yukarı