B450M S2H sisteme PF240 nasıl takılır?

ejderya_22

Kilopat
Merhabalar. SilverStone PF240 sıvı soğutmayı sipariş vereceğim ancak anakarta bağlantısını nasıl yapacağım, sys fan portuna çoklayıcı ile kasa fanları bağlı sıvı soğutma fan ve pompa kablosunu nere bağlayacağım? Yardımcı olursanız sevinirim.

PC sistem:
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H AMD B450 DDR4 M.2 mATX.
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz 20 MB AM4 MP tray.
  • RAM: 16 GB RAM.
  • Kasa: Corsair Spec-Delta 550W RGB kasa (CC-9020121-EU)
  • Ekran kartı: Zotac RTX2070 mını 8 GB GDDR6 256Bit ZT-T20700E-10P.
  • SSD: 250 GB Samsung 860 EVO MZ-76E250bw SSD.

Hocam, pompa için CPU FAN portunu kullanabilirsiniz. Fanları ise mecburen çoklayıcıyla kullanabilirsiniz.

Hocam, pompa için CPU fan portunu kullanabilirsiniz. Fanları ise mecburen çoklayıcıyla kullanabilirsiniz.

Hocam elimde bundan var sizce kasa fanlarını buna takıp Low da çalıştırmak mı yoksa pompa kablosunu buna takıp 100% alıp sıvı soğutma fanlarını da CPU takmak mı mantıklı olur.
alfais 4336 8 port

Hocam, elinizde olan yeterli olur. RGB varsa, isteğe bağlı olarak arkadaşımın attığını alabilirsiniz.

Hocam, pompayı CPU FAN girişine takın. Fanları kontrolcüyle kullanın.

Hocam, pompayı CPU fan girişine takın. Fanları kontrolcüyle kullanın.

Tamamdır sağ olun.
Arkadaşlar sıvı soğutma takayım derken az kalsın işlemciden olacaktım eski fanı çıkardım işlemcide ona yapışık çıktı işlemcide bazı ayaklarda eğilme vardı düzelttim şu an sorun yok gibi umarım sorun çıkmaz. Sıvı soğutmada sorun yok ama kasa fanları Low da bile gürültülü çalışıyor onları nasıl kontrol edebilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı