B450M S2H vs B460M-A PRO

Yanlış anlamışsınız, sormak istediğim asıl soru hangi soket daha ileriye dönük yani daha işlemciyi seçmedim tam olarak.
Şu an ileriye dönük bir sistem çok zor AMD 2022 yılında soket değiştirecek. Bu yüzden ileriye dönük yapmanın tek yolu Ryzen 9 veya 7 (Intel alternatifleri daha pahalı olduğu için AMD seçtim.) ile uzun süre seni üzmeyecek bir sistem toplamak.

Şu an ileriye dönük bir sistem çok zor AMD 2022 yılında soket değiştirecek. Bu yüzden ileriye dönük yapmanın tek yolu Ryzen 9 veya 7 (Intel alternatifleri daha pahalı olduğu için AMD seçtim.) ile uzun süre seni üzmeyecek bir sistem toplamak.
Şu anki bütçem ile bu işlemcileri alabileceğimi sanmıyorum. İleriye dönük derken de ileride elime para geçtiğinde anakart yerine kolay upgrade edilebilme açısından anakart değilde diğer bileşenleri değiştirmek.
AM4 daha ileriye dönük olur, B450M S2H anakarta belki 3700X takılabilir, kesinlikle önermiyorum ama takılabilir.
Niye önermiyorsunuz ?

Şu anki bütçem ile bu işlemcileri alabileceğimi sanmıyorum. İleriye dönük derken de ileride elime para geçtiğinde anakart yerine kolay upgrade edilebilme açısından anakart değilde diğer bileşenleri değiştirmek.
İşte şöyle bir durum var 1 - 2 sene için soketler değişeceği için 4 - 5 sene sonra şuan ki aldığın ana karta uygun işlemci bulman zorlaşacak. B550 ana kartlar alıp ileride 5. nesil Ryzen kullanmak bir seçenek olabilir.

İşte şöyle bir durum var 1 - 2 sene için soketler değişeceği için 4 - 5 sene sonra şuan ki aldığın ana karta uygun işlemci bulman zorlaşacak. B550 ana kartlar alıp ileride 5. nesil Ryzen kullanmak bir seçenek olabilir.
Aslında biraz düşününce 5 sene sonra için şu anki bütçeyi zorlamak veya işlemcinin soketini ona göre seçmek pek mantıklı gelmedi. Zaten dediğinize göre B450 anakarta Ryzen 9 3950X bile takılabiliyormuş o bana fazlasıyla yeter. Bu arada bu düşünce 4 sene önce topladığım PC yi yükseltmek istediğimde, sıfırdan toplamam gerektiğinde geldi hatta böyle bir konu açmıştım ; 3300 TL İşlemci Ve Ekran Kartı Önerisi

Yeni konular

Geri
Yukarı