B540M S2H ve MSI B450M-A PRO Max incelemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi oldu mu peki?

Evet, şu an düzgün görünüyor.

Mosfetleri unutmam dışında yazımda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

He bir de pin girişlerini belirtmedim o var.
Bunlar dışında @tirabzonun_kaymagi 'nin dediği gibi bir kaç yeri kısaltabilirim ama bence biraz daha uzatmalıydım bazı yerleri.

Hocam voltajı tam olarak nasıl sabit iletemiyor?

Moderatörümüz biraz yeni olduğu için zorlanmış sanırım.

Şu kısımlara gerek yoktu bence. Neyse sonraki anakart incelemeni dört gözle bekliyorum.

Şu kısımlara gerek yoktu bence. Neyse sonraki anakart incelemeni dört gözle bekliyorum.
Neden? Mesela ''2 X DDR4 bellek yuvası, 64 GB'a kadar destek * combopı 1.0.0.3 tabanlı ve daha yüksek BIOS gereklidir.'' neden bu kısım gereksiz sizce? Bir tane daha yaparsam bu özellikleri yine koyarım söyleyeyim.

4 adet Vcore yapı tane başına 1 High 2 Low Side mosfet ile destekleniyor.
Her ne kadar düşük bütçe içerisinde en iyisi olsa da 2700X gibi OC hali ya da Prime 95 testi gibi yerlerde 150W tüketimi aşan bir işlemci için zorlanabiliyor.

B450M S2H V2'de her Vcore 2 High 2 Low Side ile destekleniyor görünüyor şu anda. Ancak onda da bir adet Vsoc eksilmiş.
Yani anlayacağınız ne kadar ekmek o kadar köfte.

Biraz yetersiz kalabiliyor açıkçası 2700X için. Bu yüzden her zaman anakarta önem verilmesini söyleyen kişilerden biriyim.

Bu ortalama 40 Watt çekerken boştaki hâli:

1.28-1.31V arasında dolaşıyor genel olarak.

Bu da Prime95 testinde 160-170 Watt çekerkenki hâli:

Burada ise 1.25-1.26V şeklinde gidip geliyor.

Overclock için kesinlikle yetersiz bir anakart. En azından 2700X gibi yüksek güç tüketen bir işlemci için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…