B550 Gaming Plus overclock yapılamıyor

Deli Azo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba konu başlığında yazdığım gibi overclock yapamıyorum. 1 saat önce değiştirdim anakartımı normalde B450 Aorus Elite kullanıyordum.

O anakarttan buna geçtim fakat aynı değerleri verince sistem açılmıyor Debug LED yanıyor CPU da BIOS pilini çıkarmak zorunda kalıyorum MSI Center'dan aynı B450 de ki değerleri girince sorun olmuyor ama.

Yardımlarınızı bekliyorum.

RAM mi yoksa işlemci mi? Bende de B550-A Pro bulunuyor aşağı yukarı aynı oldukları için merak ettim şimdi. BIOS'dan işlemci OC denemedim ama RAM'ler 3200MHz'de akılı kaldı 3400MHz bile olmadılar.

İşlemci de sıkıntı var çözemedim sorunu. BIOS güncelledim acaba denesem mi diye diyorum. Üşeniyorum ama BIOS pilini çıkarmaya.

İşlemcide sıkıntı var çözemedim sorunu. BIOS güncelledim acaba denesemmi diye diyorum. üşeniyorum ama bios pilini çıkarmaya

Benim 3300X de doğru düzgün OC olmuyor, CPB açık saldım artık. 4275Mhz ve 1.3v'da tüm testleri geçiyor, 4300Mhz için 1.35v aşağısını kabul etmiyor. Belki işlemcim sakattır.

Benim 3300X de doğru düzgün OC olmuyor, CPB açık saldım artık. 4275MHz ve 1.3V'da tüm testleri geçiyor, 4300MHz için 1.35v aşağısını kabul etmiyor. Belki işlemcim sakattır.

Şu an MSI Center'dan overclock yaptım 4.6 1.25v da işlemciyi çalıştırıyorum ama BIOS'dan olsa daha sağlıklı olur diye düşündüm fakat sistem ekran vermiyor BIOS'dan girince.
1.4v 4.3 GHz açabildi sadece. Ayrı bir ayar falan mı var acaba Extreme overclocklar için expert moda da aldım fakat işe yaramadı.
Bilgisi olan veya yardımcı olacak yok mu ya.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı