B550 Tomahawk 7C91VA8 güncellemesi sonrası bilgisayar çöküyor

Hamza Terzi

Kilopat
Daha fazla  
Sürüm.
7C91VA8.
Yayın tarihi.
2021-12-20

B550 Tomahawk anakartıma belirttiğim BIOS'u yükledim. (Bundan önceki kurulu BIOS beta sürümdü.) Bilgisayar sürekli çökmeye başladı. BIOS'u tekrar yükledim. Bilgisayar çökmeyi kesti neredeyse. Şimdi League of Legends oyununu oynarken oyun çöküyor. (Bu arada ekran kartım Sapphire RX 560.) Çöktüğünde Radeon uyarısı alıyorum. BIOS güncellemeden önce bir sorun yoktu. Bu arada çift monitör kullanırken daha kısa sürede çökme oluyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Erişime açık değil.

Erişime açık değil.
Erişime açık değil.

BIOS ile alakalı uyarı var.

Ryzen Master kaldırın.
Ve diskte sorun var.

HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yapın.

Ryzen Master'da sorun nedir driver düzgün yüklenemedi hatası alıyorum birkaç kez silip yükledim açıldı. Sonra tekrar açılmıyor.
BIOS ile alakalı uyarı var.

Ryzen Master kaldırın.
Ve diskte sorun var.

HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yapın.

BIOS yüklemesini tekrar yapınca sorun dün düzelmişti sadece oyun çökmesi olmuştu. Bugün yine aynı şekilde açılırken çökmeler oldu şimdi BIOS'u tekrar yükledim düzeldi. Şu an PC'den mesaj yazıyorum. Sizce ne olabilir bu ekran kartı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Her seferinde farklı hata kodları gözüküyor.

Son düzenleme:
Bilgisayarı sıfırlamak mı çözüm olabilir yoksa BIOS sıfırlamak mı? Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Her gün aynı sorun ile açıyorum bilgisayarı. BIOS'u yeniden yüklüyorum düzeliyor.

Bilgisayarı sıfırlamak mı çözüm olabilir yoksa BIOS sıfırlamak mı? Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Her gün aynı sorun ile açıyorum bilgisayarı. BIOS'u yeniden yüklüyorum düzeliyor.

BIOS sürümünü tekrar eskiye çekmeyi denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı