B550M DS3H anakartta BIOS güncellerken elektrik kesilirse kaydedilen BIOS yüklenir mi?

emenike

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Başlıkta bahsettiğim gibi yeni aldığım anakarta BIOS güncellemesi yapacağım ancak olası elektrik gitme vs. gibi durumlar sebebiyle korkuyorum. Bu durum karşısında qflash ile mevcut BIOS'u save BIOS seçeneği ile kaydettiğim durumda BIOS güncellemesi sırasında bilgisayar kapanırsa kaydettiğim BIOS otomatik olarak yüklenir mi? Bu konuda bir bilgim yok. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Hocam bu durumdan anladığım BIOS kaydetmenin gerekli olmadığı. Güncelleme sırasında sorun olursa güncel BIOS sürümünü Q Flash özelliği ile nasıl yüklerim peki? Bildiğim böyle bir durumda bilgisayarın hiç açılmadığı.

Hocam bu durumdan anladığım BIOS kaydetmenin gerekli olmadığı. Güncelleme sırasında sorun olursa güncel BIOS sürümünü Q Flash özelliği ile nasıl yüklerim peki? Bildiğim böyle bir durumda bilgisayarın hiç açılmadığı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda anlatımı var öyle zor birşey değil.

BIOS güncellerken elektriğin gitmesi büyük problem. Arkadaşın dediği gibi yedek BIOS ile kurtarma şansın var ama yedek BIOS olmayan bir anakart ise direkt servislik.

Ben de bugün 10 defa falan BIOS güncelledim çekinerek, şans işi tamamen.
Hocam ups almayı bile düşündüm :D Ancak gerek kalmıyor sanırım. Eğer güncelleme esnasında sorun olursa anakartı söküp videoda gösterildiği gibi BIOS yüklemesini yaparım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı