Çözüldü B820 ve 4 GB RAM'li sisteme hangi işletim sistemi kurulmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erenkut

Decapat
Evde 2 PC var biri masaüstü diğeri laptop. Laptop sistem gereksinimleri düşük.
Intel Celeron CPU B820 1.70GHz
4 GB RAM
Intel HD Graphics family

Bu sisteme en performanslı Windows sürümü hangisi olur?

Çözüm
Windows 10'un yeni sürümü eski donanımlar içinde stabil hale getirilmiş. Benzer bir dizüstünde denedim ve Windows 7 kadar akıcı.
Windows 10'un yeni sürümü eski donanımlar içinde stabil hale getirilmiş. Benzer bir dizüstünde denedim ve Windows 7 kadar akıcı.
Sistem özelliklerim çok düşük yalnız benim ben bu sistemde csgo 40fps de oynuyorum tabi alıştığım için problem olmuyor ama format zamanı geldi artık ve en performanslısı hangisiyse onu önermenizi istiyorum kendi sisteminize dayanarak cevap vermenizi değil

Denediğiniz sistem nedir? Sistemin özelliklerini yazar mısınız?
Mevcutta kullandığım bir dizüstü değil. Yarın bakıp cevap verebilirim. Ama belleği 2 GB.
Sistem özelliklerim çok düşük yalnız benim ben bu sistemde csgo 40fps de oynuyorum tabi alıştığım için problem olmuyor ama format zamanı geldi artık ve en performanslısı hangisiyse onu önermenizi istiyorum kendi sisteminize dayanarak cevap vermenizi değil
Dediğim gibi ben tecrübe ettiğimi dile getirdim. Kurduğum sistem sizinkinden 1 gömlek aşağı 1 gömlek yukarıdır belki. Yarın tam özelliklerini yazacağım. Yani format atmak uzun bir süreç değil deneyip test etmek elinizde. Bende sizin gibi düşüyordum, denedim ve başarılı.

Mevcutta kullandığım bir dizüstü değil. Yarın bakıp cevap verebilirim. Ama belleği 2 GB.

Dediğim gibi ben tecrübe ettiğimi dile getirdim. Kurduğum sistem sizinkinden 1 gömlek aşağı 1 gömlek yukarıdır belki. Yarın tam özelliklerini yazacağım. Yani format atmak uzun bir süreç değil deneyip test etmek elinizde. Bende sizin gibi düşüyordum, denedim ve başarılı.
teşekkür ederim ve bir şey daha bu windows10 un yeni güncellemesi ile birlikte birkaç sorunun ortaya çıktığı ve fazla ram yediği söyleniyor oyun oynarken performansda düşüş yaşamicaksam win10 kuracağım sağol cevapladığın için

Benim elimde eski bir sistem vardı. Önce Windows 10 1903 kurdum. Ardından üzerindeki Onenote mağaza, 3dbuilder gibi şeyleri sildim. Hem sistem hafiledi. Veya Ubuntu gibi bir işletim sistemi de deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı