Başarılı Kurulum Lenovo Y550 Mavericks

İşlemci Core2Duo 2.1 Ghz
Bellek miktarı 4 GB
Ekran çözünürlüğü 1366 x 768 px
Grafik Kartı NVIDIA GeForce GT 130M (SORUNSUZ)
Grafik Bellek 512 MB
Grafik Kartı tipi Harici Nvidia
Hdd Kapasitesi 500 GB
Hdd Rpm 5400 rpm
Hdd tipi SATA
Ethernet 10/100 Mbps Boardcom (vietnam tools içinden boardcom seçildi. SORUNSUZ)
Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N intel 5100 (Çalışmıyor. Wifi kartı değişecek sipariş verdim)
HDMI Çıkışı 1 (vietnam tools içinden voodoo 2.8.5 seçildi. SORUNSUZ)
Kart girişi 1 x Express Card
Monitör Çıkışı 1 x VGA
Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi (vietnam tools içinden voodoo 2.8.5 seçildi. SORUNSUZ)
USB 3 adet (1 usb çalışmadı -f flag seçildi şimsiSORUNSUZ)
E-SATA 1
Ses Kartı ALC272 (vietnam tools içinden voodoo 2.8.5 seçildi. SORUNSUZ)
Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası (SORUNSUZ)

• Unibeast ile kurulum yapıldı. Kurulum için "GraphicsEnabler=Yes" Komutu girildi.
  • Kurulum hatasız tamamlandıktan sonra Chameleon bootloader kuruldu.(clover sıkıntı çıkarmadı ama tema seçenekleri için chameleon'u seçtim.ikisinide denedim yani.)
  • Multibeast İçinden Face SMC 6 ve PS/2 keyboard/mice and trackpads şeçildi.
  • Vietnam Tools İçinden boardcom ethernet driver, voodoo 2.8.5, ACPIBatteryManeger, Chameleon Wizard,Kext wizard Şeçildi.
  • Voodoo battery kextleri kuruldu.

kext Wizard içinde :

1. GraphicsEnabler
  2. -f
  3. SMBios Defaults
  4. USBBusFix
  5. Restart Fix
  6. GUI
  7. Time Out (2 Saniye)
Seçenekleri İşaretlendi.

SMBios Ayarı olarak Macbook Pro 7.1 seçildi.

Sonuç:
Wifi dışında çalışmayan özellik yok. Pil göstergesi aktif. Usbler çalışıyor. Ekran kartı tam performans.Ethernet Çalışıyor. Ses Sorunsuz. Appstore giriyor.

Sipariş ettiğim wifi kartı gelince kartını değiştirip tam uyumlu bir laptop elde etmiş olacağım. 450 TL ye aldığım göz önüne alınırsa. Başarılı Bir kurulum.

selam anarsist;
Bende de lenovo Y550 var fakat sadece Nvdia ekran kartını tanıdı. birkaç kext yükledim bu seferde sistem açılmadı tekrar kurulum yapmak zorunda kaldım. Gerekli dosyaları paylaşırsan sayende hackintosh deneyimi yaşayacağım. şimdiden teşekkürler.

Hackintosh Vietnam - Ultimate AIO Tool - InsanelyMac Forum
Chameleon 2.2 SVN - OSx86.net Hackintosh
Downloads - tonymacx86.com

Dosyalarını indir. Önceliklen clover kullanmayacağız. Sebebi ise ses için kullanacağımız kext ve 1 usb portunun çalışmaması. Wifi yi unut. Asus usb aparatı kullan ben wifi kart kullanıyorum ama çok çetrefilli oldu. Bios a müdahale edecek bir boot edilebilir cd kullanman gerekecek. laptop elinde kalabilir. yok ben yaparım yinede dersen yardımcı olurum.

Vietnamtools içinde bulunan boardcom kexti kurarsan ethernet çözülecektir.
vietnam tools içinde bulunan alc272 ses kextini kurar san ses çözülecektir.(chameleon wizard yardımı ile. Vietnam tools içinde bulabilirsin)
Chameleon kullandığımızda ilk mesajda belirttiğim ayarlar seçilecek.
Yok ben Clover kullanırım dersen ses için voodoo 2.8.5 ses kextini kur. sadece bir usb portu çalışmaz başka ayar gerekmeden kullana bilirsin. Şu aralar dsdt ile uğraşıyorum. eğer başarabilirsem. wifi hariç sorunları çözmüş olacağım. Tekrar paylaşımda bulunurum. Takıldığın yerlerde sorabilirsin. Bu arada hangi sürüm kuruyorsun 10.9.1 mi 10.9.3 mü?

güncel

Son düzenleme:
Macintosh kelimesinden türetilmiş bir kelimedir. Macintosh Apple firmasının ürettiği bilgisayarların genel ismidir. Mavericks ise işletim sistemi adıdır. Windows vista xp vs. Gibi.

@anarsist teşekkür ederim yardımların için, Maverick 10.9.3 kullanıyorum. daha önce çok uğraş verdiğim için birçok kext yüklü bu yüzden sorunsuz olması için sistemi yeniden kurup sadece senin yönergelerini takip edicem.

Uefi desteklemediği için her seferinde flash bellekten bootloader'ı açıp kendim açmam gerekiyor sistemi. Yukarıda ki sistem işleri bittikten sonra buna bir çözüm bulmam lazım.

Bu arada icloud ve imessage çalışıyor mu sende?

Evet çalışıyor. Fakat 10.9.3 güncelleme sorunum var. Kullandığın USB kalıbı nedir. Yada indirme adresi

GT240M dostum. Birşey soracağım her açılışta flash bellekten boot etmek istemiyorum. Clover Configurator ile "mount uefi" tıkladığım da HDD'nin uefi alanı gelmiyor. Bu konu da bir fikrin var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı