Babamdan emekli maaşı kaldı mı?

Başlık başka bir şey diyor konu bambaşka bir yere gidiyor enteresan, nur içinde yatsın rahmetli ne diyelim.

Öncelikle Allah rahmet eylesin ve başınız sağolsun. Aynısını ben de yaşadım, babanız üzerinden maaşınızı almanız için öncelikle SGK'ya başvuru yapacaksınız, anneniz hayattaysa onunla yapacaksanız bu başvuruyu. Babanız üzerine mal varlığı varsa adınıza bir mahkeme açılacak kamu davası bir nevi haklarınızı korumak için ama çok da önemli bir şey değil. Ardından elinize SGK'dan bir kağıt ulaşacal ve maaşınızı PTT aracılığı ile alacaksınız, bunu istediğiniz zaman istediğiniz bankayla değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda erkeklerde 25 Yaş sınırı da bulunmakta, 25 yaşına kadar eğitim görmek şartıyla maaş alınabiliyor. Kadınlarda bu durum evlenene kadar veya sigortalılık durumu değişene kadar.

Allah rahmet eylesin.
sağolun
Başlık başka bir şey diyor konu bambaşka bir yere gidiyor enteresan, nur içinde yatsın rahmetli ne diyelim.
başlığı moderator degistirmis
annemle babam ben 1 yasindayken bosanmislar o gun bugundur hic gormedik ona maas kalmaz herhalde

Bu arada bir ekleme daha yapalım, baban için ölüm kağıdı almana gerek yok. Alırsan daha iyi ama SGK için bu belgeyi ibraz etmene gerek yok çünkü sistemlerinde bu görünüyor, yetim aylığı başvurusunda babanızın. TC kimlik numarası yeterli, gereken bilgileri E-Devlet üzerinden onlar alıyor. Eğer Ankara'da ikamet ediyorsanız direkt olarak SGK'dan başvurabilirsiniz oradakiler daha hızlı bir şekilde hallediyor, ama farklı bir ildeyseniz evrakları oraya postalamanızı isteyebilirler.
annemle babam ben 1 yasindayken bosanmislar o gun bugundur hic gormedik ona maas kalmaz herhalde
Evet kalmayacaktır, tüm hak senin üzerine geçer, maaşının 3/4'ünü alabilirsin. Annen vasi değildir, senin adına bir kamu davası açılır şayet kardeşin varsa.

Allah rahmet eylesin, basiniz sag olsun.

Sağ olun.

E-devlette sag gorunuyor ama.

hortlatmak oluyor tabi ancak bildiğim kadarıyla anne evlenmez ise SGK %40 kesinti yapıyor %60'ını ödüyor baba emekli ise / olmaya hak kazanıyor durumda ise.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…