Bad sector olan HDD için ne yapılmalı?

Sen sor knk

Hectopat
HDD 4-5 ay önce alındı. Sürekli mavi ekran, dosyalarda bozulma, ani droplar, Steam oyuna girmemeler, diske yazma hataları var. Low Level Format diye bir yöntem varmış. Ne kadar etkili? Aşağıya görseli koydum, tarama tam bitince güncellerim. Ne yapılmalı? Nasıl düzeltebilirim bu bad sectorleri?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (801).png
    Ekran Görüntüsü (801).png
    27,8 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç LLF ile vakit kaybetmeyin. Diski de kullanmayı bırakın. Mavi ekrana sebep olan bir disk veri kaybı da yapar. LLF bana göre boşa kürek çekmektir.

Daha yeni aldım oysaki neden böyle olmuş olabilir geldiğinden beri bir kere düşürmedim sarsmadım ısınmadı hiçbir şey yokken. SSD var aynı zamanda onda herhangi bir problem yok.
Evet, aslında bir sürü hata veriyormuş. Bu kadar hata veren diski geri döndürmek çok zor. Garantisi varsa versin, ya da temiz yolu ise yeni HDD almak. 6 senedir kullandığım HDD'ye hiçbir şey olmuyor. Kaliteli ve düzgün marka seçmek lazım.

Garantisi var Seagate ama garanti sürecini bir türlü anlamadım biraz karşık garanti formu var ama onaylanmıyor.

Eki Görüntüle 1328575
Buradan sorabilirsin. Sepete bak, oradan iletişime geçebilirsin belki. Bilmiyorum tam.

Hepsiburada ile iletişime geçtim firma iletişim bilgisi bulunmadığı için değişimi biz üstleniyoruz dedi. 20 iş gün içerisinde değişim sağlanıcakmış.
Ama normal değil mi zaten böyle HDD mi paketlenir.

b189b853-700a-4777-b914-f94d875c7173.jpg:webp

Sorun çözüldü.

Hepsiburada ile iletişime geçtim firma iletişim bilgisi bulunmadığı için değişimi biz üstleniyoruz dedi. 20 iş gün içerisinde değişim sağlanıcakmış.
Ama normal değil mi zaten böyle HDD mi paketlenir.

Evet, değişimin sağlanmasına sevindim. Şimdi tek yapmanız gereken şey beklemek.

Bir de o kutu büyük. Kargo ile gelirken sağ sola çarparak bozulmuş büyük ihtimalle. Siz güvenli bir şekilde paketleyerek geri gönderin.

HDD boyutu kadar kutu varsa onun içine koy, kargoda sağ sol oynayamaz. Sünger ile sağ ve sollarına, destek yap ki kutuya carpmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı