Çözüldü BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

aliyev732

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8gb 2400MHz
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
AMD Vega 3
Anakart
HP
İşlemci
AMD 3 3200U
Öncelikle selam. Ben HP dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Benim bilgisayarım ramımın 2,1 GB'ni CPU ekran kartına veriyordu. Ben de bunu çözmek üçün start düğmesinden runnı basıp MSConfig yazıp, System configurationa'a girdim. Buradan boota tıklayıp, maximum Memory-ni 0 yapıp apply-a bastım. Bilgisayarımı restart yaparken mavi ekran verdi. Yüklendi durdu mavi ekran verdi, yüklendi durdu macvi ekran verdi böyle devam etmeye başladı. Mavi ekranın hata yerine ise "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO" ve "CRITICAL_SERVICE_FAILED" veya "INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE" sözleri geliyordu. Ve bir de Memory ile alakadar bir şey yazılıyordu.
Ben bilgisayarımın BIOS'unu biraz kurcalamış ve bazı değişikler yapmıştım.
Ne olur bir çözüm bulun hiçbir şey işe yaramıyor veya ben yapmasını bilmiyorum.
Önceden teşekkürler.

Çözüm
Merhaba,
RAM değerine 0 yazmanız bilgisayarınızda kullanılabilir RAM miktarınızı 0 olarak ayarlamanız anlamına geliyor.

Çözüm Seçenekleri
(1)Güvenli Mod ile Windows ekranına ulaşabiliyorsanız tekrardan MSConfig ayarlarından RAM miktarını maksimuma çekmek olacaktır, aynı zamanda işlemci içinde aynısını yaptıysanız critical error almanız çok normal onu da eski haline getirmeniz gerekiyor.
BIOS ayarlarını sıfırlamak için BIOS kısa devre yaptırmalısınız. Pili çıkartın ve iki metal plakayı birbirine metal bir cisim yardımı ile sürtün, 15 saniye bekleyin ve BIOS ayarlarınız fabrika ayarlarına gelecektir.

(2)Gelişmiş Sistemler > Sorun giderme > Gelişmiş Seçenekler kısmından Sistem Geri Yükleme noktası var mı diye bakın. Varsa geri yükleme yapın.

(2) Çözüme ait video (Önerilir)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer çözüm seçenekleri çalışmıyorsa, temiz bir kurulum sizi ve bilgisayarınızı mutlu edebilir.

Sorununuz çözülmediyse benimle bu konu altında iletişime geçin.
Merhaba,
RAM değerine 0 yazmanız bilgisayarınızda kullanılabilir RAM miktarınızı 0 olarak ayarlamanız anlamına geliyor.

Çözüm Seçenekleri
(1)Güvenli Mod ile Windows ekranına ulaşabiliyorsanız tekrardan MSConfig ayarlarından RAM miktarını maksimuma çekmek olacaktır, aynı zamanda işlemci içinde aynısını yaptıysanız critical error almanız çok normal onu da eski haline getirmeniz gerekiyor.
BIOS ayarlarını sıfırlamak için BIOS kısa devre yaptırmalısınız. Pili çıkartın ve iki metal plakayı birbirine metal bir cisim yardımı ile sürtün, 15 saniye bekleyin ve BIOS ayarlarınız fabrika ayarlarına gelecektir.

(2)Gelişmiş Sistemler > Sorun giderme > Gelişmiş Seçenekler kısmından Sistem Geri Yükleme noktası var mı diye bakın. Varsa geri yükleme yapın.

(2) Çözüme ait video (Önerilir)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer çözüm seçenekleri çalışmıyorsa, temiz bir kurulum sizi ve bilgisayarınızı mutlu edebilir.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba,

Çözüm seçenekleri.
(1)güvenli mod ile Windows ekranına ulaşabiliyorsanız tekrardan MSConfig ayarlarından RAM miktarını maksimuma çekmek olacaktır, aynı zamanda işlemci içinde aynısını yaptıysanız critical error almanız çok normal onu da eski haline getirmeniz gerekiyor.

(2)gelişmiş sistemler > sorun giderme > gelişmiş seçenekler kısmından sistem geri yükleme noktası var mı diye bakın. Varsa geri yükleme yapın.

(2) çözüme ait video (önerilir)

Teşekkürler, PC-ye reset atarak düzelttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı