Bağdadi’nin öldürülmesi ve CoD MW

Call of Duty doğrudan savaş gazilerine falan destek veren bir vakıfla da ilişkili, ayrıca bağış yapmanızı sağlayan bir dlc paketide sunuyorlar son oyunda. Activision'ın ordu planlarından haberi var mı bilmiyorum ama Hükümetin Activision'ın işleri üzerinde doğrudan etkisi olduğunu düşünüyorum. Milyonlar satan bir ürüne sahipsiniz, sizden iyi propaganda aleti olamaz zaten düşünsenize.

Savaş gazilerine desteği anca böyle özel kuruluşlar veriyor zaten. Dünyanın her ülkesinde savaşıpta işe yaramaz hale gelinceye kadar asker kraldır, sonra ise sistem eyvallah der. Ülkemizde Amerikadaki kadar bariz değil tabi. Amerika'da bedensel engelli kalıp çalışamayan Vietnam gazilerinin çoğu evsiz kalıp sokaklarda öldüler. Savaş karşıtlığının hümanist gerekçelerinden sadece biri bu tabi.

Oyunun senaryosunda Orta Doğu'daki terörist grupları Avrupa'ya yapılan canlı bomba eylemleri falan canlandırılmış olabilir fakat işid liderinin 27 Ekim'de öldürülmesiyle oyunun 25 Ekim'de cıkması arasında bağlantı kurmak tamamen komplo teorisi fantazisidir. ABD ters düştügü diktatör Ya da terörist gruplarının liderlerini eninde sonunda bir şekilde öldürüyor, bunu da dünyada bilmeyen yok. Oyun yapımcıları sadece bunu canlandırmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Call of Duty doğrudan savaş gazilerine falan destek veren bir vakıfla da ilişkili, ayrıca bağış yapmanızı sağlayan bir dlc paketide sunuyorlar son oyunda. Activision'ın ordu planlarından haberi var mı bilmiyorum ama Hükümetin Activision'ın işleri üzerinde doğrudan etkisi olduğunu düşünüyorum. Milyonlar satan bir ürüne sahipsiniz, sizden iyi propaganda aleti olamaz zaten düşünsenize.
Güzel bir açıklama yaptın. Mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı