Bajaj Pulsar Rs 200 başlangıç motoru olur mu ?

Bora1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ;
A2 ehliyetimi aldıktan sonra başlangıç motoru araştırmalarına başladım. Test sürüşü imkanı olan Bajaj Pulsar Rs 200 motorunu test ettim. Kullanması, viraja girişi, sesi, çok hızlı ivmelenmesi beni etkileyen şeyler oldu. Benim henüz belirli bir km tecrübem yok. Başlangıç motoru olarak genelde 125 cc tavsiye ediliyor. Ancak 0 km bir Cbr 125 ile Rs 200 aynı fiyatlara tekabül ediyor. Honda test imkanı vermediği için benim aklım şuan Rs 200 de kaldı. Güvenlik ve sağlıklı sürüş konusunda kendime güveniyorum. Her ne kadar gazı açıp gitmek istesemde trafikte oldukça dikkatliyim. Rs 200 benim için bir başlangıç motoru olabilir mi ?
Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi sosyaller dilerim.
http://www.bajaj.com.tr/turkce/modeller/motosikletler/pulsar/pulsar-rs-200/genel-bakış/

Kendinize güveniyorsanız olur. Fakat motosiklet üzerinde trafik bilginiz nedir? Buda önemli bir etken , motor sürücüsü olarak trafiği okumak ve ileri görüşlü olmak gerekli.

Bajaj RS200 başlangıç için uygun bir makine. Honda ile aynı fiyat olabilir fakat tercihimi Honda CBR 125 ile kullanırdım. Honda güvenini kalitesini verebileceğinden emin olamam ben.

Şahsen 2 motoru kullanmış birisi olarak söylüyorum. CBR 125 o fiyatı hak etmiyor. Motor gitmiyor. Aldıntan 1 hafta sonra pişmanlık yaşarsın. En az 200 cc idealdir. Ve bajaj'da gayet iyi bir markadır. Çevremde çok kullanan var NS VE RS Modellerini yaklaşık 3 yıldır tanıyorum onları ve bir sorun çıkardıklarını ne duydum ne gördüm.

Bajaj RS200 başlangıç için uygun bir makine. Honda ile aynı fiyat olabilir fakat tercihimi Honda CBR 125 ile kullanırdım. Honda güvenini kalitesini verebileceğinden emin olamam ben.
daha önce bajaj kullanmamış birisi olarak denemeden konuşmanız oldukça saçma.

Kendi fikrimi belirttim ben. Yıllardır KTM montajını yapıyor olabilirler bu yüzden ürettikleri motosikletler kötü değil ve kaliteli. Ama sonuç olarak bir Honda yada herhangi bir Japon kadar geçmişi olmadıklarından tercihimi Honda' dan yana kullanırdım. Güç konusunda motor hacminden dolayı tork, beygir olarak RS 200 daha yüksek olduğundan ivmelenme daha iyi olacağı kesin. Denemeden yazdığım yoruma bakarsan frenleri kötü, ivmelenmesi kötü, selesi rahat değil gibi denendiğinde anlaşılabilecek şeylerden bahsetmedim. Sadece marka olarak güven vermediği kendi düşüncem olarak belirttim.

Kendi fikrimi belirttim ben. Yıllardır KTM montajını yapıyor olabilirler bu yüzden ürettikleri motosikletler kötü değil ve kaliteli. Ama sonuç olarak bir Honda yada herhangi bir Japon kadar geçmişi olmadıklarından tercihimi Honda' dan yana kullanırdım. Güç konusunda motor hacminden dolayı tork, beygir olarak RS 200 daha yüksek olduğundan ivmelenme daha iyi olacağı kesin. Denemeden yazdığım yoruma bakarsan frenleri kötü, ivmelenmesi kötü, selesi rahat değil gibi denendiğinde anlaşılabilecek şeylerden bahsetmedim. Sadece marka olarak güven vermediği kendi düşüncem olarak belirttim.
Konu eski ama yazayım, Senin motorun nedir dostum :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı