Bakır boruya heatsink nasıl eklenir?

Steinbeck

Decapat
Laptopumu daha iyi soğutabilmek için bakır borulara heatsink eklemesi yapmak istiyorum. Fakat anlayamadım, bu heatsinkleri termal bant ile mi yapıştırmak gerekiyor veya nasıl yapmamı tavsiye edersiniz?

Hocam bazı termal bantlar çift taraflı bant özelliği görüyor fakat iletim gücü fazla değil. Termal macun ile yapabilirseniz yapın ya da fanı güçlendirin.

O iş o kadar kolay değil. Özellikle dizüstü için. Kasalar iç yapıya birebir uyacak şekilde yapıldığı için yaptığınız herhangi bir ekleme kasanın kapanmasını etkileyecektir. Bunun yerine kaliteli termal macunlar ile soğutmaya destek olabilirsiniz.

Böyle bir şey için laptop'un yanlardaki hava çıkış yerlerini kesmen ve heatsink'leri dışarıya taşacak şekilde lehim ile kaynatman gerekiyor. Yapıştırma vs. o şekilde olmaz.

Böyle bir şey için laptop'un yanlardaki hava çıkış yerlerini kesmen ve heatsink'leri dışarıya taşacak şekilde lehim ile kaynatman gerekiyor. Yapıştırma vs. o şekilde olmaz.
Heatsink'i kare büyük olanlar değilde bakır ince pul soğutucular şeklinde olanlarından deneyecektim aslında telefonlarda kullanılanlar gibi.
Evet yaptım ve oldu. Yük altındayken sıcaklığı 10-15 derece düşürdü. Kapağının kapanmasını engellemeyecek biçimde böyle yerleştirebildim. Olmaz diyen arkadaşlar uzun uzun bakarlar görsellere umarım.

Dosya Ekleri

• IMG_1607.JPG
    IMG_1607.JPG
    126,4 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG_1608.JPG
    IMG_1608.JPG
    161,5 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_1609.JPG
    IMG_1609.JPG
    213 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:

Geri