Sürprizbozan Baldur's Gate 3 halsin buga girdi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MelihQ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Görevde halsini kurtarmak için goblin kampına gitmem gerekiyordu, zindana ulaştım ve goblinleri öldürdüm. Ardından Halsin'in bulunduğu zindanın kapısını açtığımda yerde ölü bir şekilde yatıyordu. Videoları izlediğimde halsin zindanın içinde canlı bir şekilde duruyor. Bu bir bug mu yoksa ben mi bir yerde yanlış yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok seçenek var oyunda. Bende çok bug ile karşılaşmama rağmen bu olay bug gibi gelmedi bana. Görev kaydı güncellendi mi?
Ben karlach görevini tamamlayıp onu da yanıma alıp goblin kampına geçtim direkt olarak halsini kurtarmak için. Goblin kampından içeri doğru girdiğimde görev kaydımı kontrol ettiğimde kaghna ritüeli tamamladı halsine gerek kalmadı yazıyor ve druidi kurtar bölümünde de halsin başaramadı yazıyor

Ben karlach görevini tamamlayıp onu da yanıma alıp goblin kampına geçtim direkt olarak halsini kurtarmak için. Goblin kampından içeri doğru girdiğimde görev kaydımı kontrol ettiğimde kaghna ritüeli tamamladı halsine gerek kalmadı yazıyor ve druidi kurtar bölümünde de halsin başaramadı yazıyor
Baktım şimdi bazıları Halsin'i ölü bulmuş. Hata olduklarını düşündükleri için bazı saveleri yeniden yüklemişler ama olmamış. Görev kaydınızda Halsin'in kurtarılma anında veya dövüş içinde öldüğüne benzer şekilde yazılmış. Yani bence bug.

Bu şekilde devam edecekseniz Halsin'e ölülerle konuş büyüsünü mutlaka yapın.

Baktım şimdi bazıları Halsin'i ölü bulmuş. Hata olduklarını düşündükleri için bazı saveleri yeniden yüklemişler ama olmamış. Görev kaydınızda Halsin'in kurtarılma anında veya dövüş içinde öldüğüne benzer şekilde yazılmış. Yani bence bug.

Bu şekilde devam edecekseniz Halsin'e ölülerle konuş büyüsünü mutlaka yapın.
halsin bize yardım edemeden yenildi yazıyor görev kaydında da anlamadım gitti bir türlü nedenini. Söylediğiniz gibi ben de eski kayıda dönüş yaparak tekrar aynı yere geldim ve yine ölü buldum. Oyunun ana görevi olduğu için canımı sıkan bir durum şahsen bu şekilde de devam etmek içime sinmiyor. Halsinle birlikte devam etmek istiyorum. Ölülerle konuş büyüsünü yapıp kaydedip çıktım. Ne yapsam nasıl düzelir hiç bilmiyorum. Sırf bu problem için oyuna en baştan da başlayasım gelmiyor.

halsin bize yardım edemeden yenildi yazıyor görev kaydında da anlamadım gitti bir türlü nedenini. Söylediğiniz gibi ben de eski kayıda dönüş yaparak tekrar aynı yere geldim ve yine ölü buldum. Oyunun ana görevi olduğu için canımı sıkan bir durum şahsen bu şekilde de devam etmek içime sinmiyor. Halsinle birlikte devam etmek istiyorum. Ölülerle konuş büyüsünü yapıp kaydedip çıktım. Ne yapsam nasıl düzelir hiç bilmiyorum. Sırf bu problem için oyuna en baştan da başlayasım gelmiyor.
Halsin'i bende çok seviyorum. Resmen ACT3'te bende kaybettim gibi bir şey oldu. Baştan beri köpeğim kayboldu. Raphael ile ilgili görev tetiklenmedi. Şaka maka fena hatalar var. Sende şimdi başa dönsen başka şeyler olacak. Bence devam et yapacak bir şey yok.

İleride başka bir Druid kadın çıkacak karşına. Dikkat et ölmesin onu alırsın.

Hocam valla bunu da hiç yaşamadım ben :D ilk kez sizden görüyorum ama ben halsin değilde genelde goblinlere yardım ediyorum oyun daha bir zevkli oluyor bence :D
Hocam eğer goblinlere yardım ederseniz, act 2 de halsin yerine mintharayı müttefik olarak alabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı