Çözüldü Baldur's Gate 3 üstünlük zarı ne demek?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakimBey

Hectopat
Daha fazla  
Sorum başlıktaki gibidir. Özellikle Lazel karakterinin yeteneklerinde var bu zar. Bu üstünlük zarı nedir? Çözemedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Lae'zel'in sahip olmasının sebebi karakter değil, sınıfı. Fighter sınıfının Battle Master alt sınıfına özgü bir özelliği. İlgili kişiye ekstra yetenekler sağlıyor eğer zar tutarsa.

Misal: Menacing Attack kullanırken eğer zar tutarsa düşmanı korkutuyorsunuz. Tutmaz ise korkutamıyorsunuz. Short rest yaptığınızda kullanım hakkınız tekrar geliyordu diye hatırlıyorum. Long rest yaptığınızda kesin geliyor zaten.

Bu tarz saldırılarda eğer ıskalarsanız, üstünlük zarını harcamamış oluyorsunuz.
Lae'zel'in sahip olmasının sebebi karakter değil, sınıfı. Fighter sınıfının Battle Master alt sınıfına özgü bir özelliği. İlgili kişiye ekstra yetenekler sağlıyor eğer zar tutarsa.

Misal: Menacing Attack kullanırken eğer zar tutarsa düşmanı korkutuyorsunuz. Tutmaz ise korkutamıyorsunuz. Short rest yaptığınızda kullanım hakkınız tekrar geliyordu diye hatırlıyorum. Long rest yaptığınızda kesin geliyor zaten.

Çözüm

Ben 4.seviyede karlacha geliştirmelerden tehditkar saldırı vermiştim. Şimdi Lazel'in üstünlük zarında başarılı olma ihtimali daha mı fazla yoksa aynı mı?

Teşekkürler.

Geri
Yukarı