Balıklarım hasta mı?

morphident

Hectopat
Daha fazla  
1-2 gün önce 25 litre akvaryum aldım bir akrabamdan yanında da 3 tane Japon balığı, 1 tane iç filtre verdi. Ama balıklar koyduğum zamandan beri suyun yüzeyinde başlarını hafif yukarı doğru kaldırıp ağızlarından baloncuk çıkarıyorlar. Nedeni ne olabilir? Ayrıca akvaryum suyunu mutfaktaki arıtma suyundan doldurdum (çeşme suyu değil) bu yüzden de dinlendirmedim suyu bu sıkıntı çıkarmış olabilir mi?

1-2 gün önce 25 litre akvaryum aldım bir akrabamdan yanında da 3 tane Japon balığı, 1 tane iç filtre verdi. Ama balıklar koyduğum zamandan beri suyun yüzeyinde başlarını hafif yukarı doğru kaldırıp ağızlarından baloncuk çıkarıyorlar. Nedeni ne olabilir? Ayrıca akvaryum suyunu mutfaktaki arıtma suyundan doldurdum (çeşme suyu değil) bu yüzden de dinlendirmedim suyu bu sıkıntı çıkarmış olabilir mi?

Japon balıkları, sanılanın aksine fanusta beslenecek balık asla değildir. Soğuk, bol oksijenli, temiz suları severler. İçinde beslendikleri suyu çok kolay kirleten balıklardır. 25Lt çok az hemen su kirlenir yani su da ki amonyak seviyesi hemen artar. İç filtrelerin kapasitesi çok düşüktür sularını temizleyemez. Aslında şuan akvaryum muhtemelen onlar için nazilerin gaz odaları gibi. Bu şekilde bakılamayacaklarının işareti o yaptıkları hareket aslında. Tavsiyem koşulları değiştirebiliyorasanız değiştirin değiştiremiyorsanız balıkları bakabilecek birine verin.

Balıkların yüzeyden hava alışverişi yapmasının temel sebebi yetersiz oksijenlendirme ve dipteki yoğun amonyaktır. Japon balığı için daha büyük hacim ve daha fazla filtreleme gerekir. Sanılanın aksine Japon balığı kesinlikle başlangıç balığı değildir.

Yeni akvaryum ortamına alısmaya calısıyordur balık balık oda sıcaklında su ver 2 sise veya kova yap dinlenmis oda sıcaklında suyu hazır et kanka yoksa su degisimi balıgı olumsuz etikiler zor hareket eder olur balık hava degisim insanı etkiledi gibi balıgıda su sıcaklıgı etikilemekte
Dıskısını yiyebilir balıklar o yüzden probiyotik icerikli yem vermeyi unutma balıga antibiyotik olarak dıs deri sorıunu için su mentalin mavisi renkte su düzenleyicisi verebilirsin su bulanıksa su berrak lastırıcı yaz Google'a cıkar kücük sise ile veya büyük ekonomine dayalı su berrrak lastırıcı alabilirsin cam gibi berrak suda görmek balıgını çabalarsan seninde hakkın kanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı