Bandicam Codec Bileşeni Başlatılamadı hatası

swezyyy

Centipat
Yer
Cu'nun Yanı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, daha dün Bandicam indirdim ve kullanmaya başladım. Fakat ne zaman ki oyun moduna alsam oyuna giriyorum ve kayıt tuşuna basıyorum. Alt+Tab yapınca (hata böyle geliyor, öbür türlü kaydetmiyor) ekranda hata alıyorum. Ekran kaydında hiçbir sorunum yok fakat oyun modunda hata var, internette dolaşan diğer videolarda ki çözümleri denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dostum öncelikle Bandicam kullanmanı önermem, OBS, Fraps gibi alternatiflere göz at. Sırf Fraps'ı önerdim diye linç yememek için söylüyorum, hayatımda gördüğüm en iyi oyun kayıt programı, mükemmel. Yerinde olsam Bandicam'ı bir daha indirmemek üzere siler Fraps indirirdim. Sorununa gelince ise, anladığım kadarıyla oyun kayıtındayken, oyun sekmesinden ayrılıyorsun Alt + Tab ile. Bu zaten olanaksız Bandicam'de. Oyun ekranından çıkınca kayıt duruyor. Farklı ekrana geçiş yaptığınız için. Tabii ki bu benim tahminim. Kesin bir cevap veremem.

Dostum öncelikle Bandicam kullanmanı önermem, OBS, Fraps gibi alternatiflere göz at. Sırf Fraps'ı önerdim diye linç yememek için söylüyorum, hayatımda gördüğüm en iyi oyun kayıt programı, mükemmel. Yerinde olsam Bandicam'ı bir daha indirmemek üzere siler Fraps indirirdim. Sorununa gelince ise, anladığım kadarıyla oyun kayıtındayken, oyun sekmesinden ayrılıyorsun Alt + Tab ile. Bu zaten olanaksız Bandicam'de. Oyun ekranından çıkınca kayıt duruyor. Farklı ekrana geçiş yaptığınız için. Tabii ki bu benim tahminim. Kesin bir cevap veremem.

Hocam cevap için teşekkürler, sorun ise şu: Alt+Tab yapmadığım sürece oyun kaydetmesi başlamıyor, hep 0 saniye olarak kalıyor. Ve hocam Bandicam aşırı kalitesizleşmiş haklısınız OBS Studio programına geçtim.

Hocam cevap için teşekkürler, sorun ise şu: Alt+Tab yapmadığım sürece oyun kaydetmesi başlamıyor, hep 0 saniye olarak kalıyor. Ve hocam Bandicam aşırı kalitesizleşmiş haklısınız OBS Studio programına geçtim.
OBS Studio programı çok iyi, ama ben Fraps'tan vazgeçemiyorum, seçiminiz beni mutlu etti.

Fakat hocam ses cızırtısı önleme gibi bir özellik vardı Bandicam'de o özellik sayesinde sesim iyi geliyordu, OBS programında öyle bir şey mevcut mu?
Sanırım, bakıyorum 1 sn.
Varmış hocam dip ses kaldırma diye. Ayarlarsanız öyle bir sorun olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı