Rehber Bannerlord kuşatması

Merhaba. Bu rehberde sizlere kısaca Bannerlord en iyi kuşatma taktiklerini göstermeye çalışacağım.
Kale/Şehir Garnizonu Sizin Birliğinizden Çoksa;

Bu durumlarda en etkili yollardan biri, kale / şehrin erzak stoklarının bitmesini beklemektir.

1712005706360.png

Fotoğrafta da gözüktüğü gibi şehrin garnizon + milis + birlik sayısı, benim birliğimin 3 katı. (Benim birlik kaliteli, o yüzden yüzde kısmında eşit gibiyiz.) Erzak stoklarının da fotoğrafta gözüktüğü gibi 1 gün süresi kalmış. 1 gün bekleyince bakalım n'oluyor:

1712005797412.png

Gördüğünüz gibi, garnizon birliklerinin morali gitgide düştü ve garnizon birliklerinin hepsi yok oldu (Fotoğrafta bekleye bekleye canım lordlarım ordu kurup desteğe gelmiş :D ) Böylelikle kolay bir şekilde rakip birliklerinin gücünü kırabilir ve kuşatmaya 1-0 önde başlayabilirsiniz.

KUŞATMA KULELERİ VE KUŞATMA HAZIRLIĞI
Şimdi bir kuşatma da nasıl bir strateji geliştirmeniz gerektiğini göstereceğim. Kuşatma kampını kurduktan sonra, koçbaşı ve kuşatma kulesine hiç bulaşmıyoruz. Ve 4 tane "tribüşe" inşa ediyoruz. Tribüşeler inşa edildiği anda direkt rezerve taşıyoruz. Bu işlem tribüşeyi rakip toplarının menzilinden çıkarıyor ve elimizde hemen inşa etmeye hazır hale getiriyor.
1712008757826.png

4 tribüşeyi de rezerve taşıdıktan sonra, oyunu duraklatıyoruz ve 4 tribüşeyi de koyuyoruz. 4 tribüşe de rakip menzilli aletlerini ve surlarını kırmalarını bekliyoruz. Rakip kentin sur seviyeleri ve gelişmişlik düzeyine bağlı bayağı bekleyebilirsiniz. Umarım bu bekleyiş sırasında arkadan 1600 kişiyle Raganvad kapınızı çalmaz :)

1712006750639.png

Evet gördüğünüz gibi başarıyla 1 suru kırdık. 1 suru kırmanız yeterli olacaktır. 2 sur da kırabilirsiniz böyle durumlarda orduyu 2'ye bölmeniz gerekir. 1 kol 1 surdan diğer kol diğer surdan saldırır. İsterseniz böyle de yapabilirsiniz. "ancak kuşatmaya başlatmadan önce rakibin kale / şehrinde kuşatma aleti kalmadığından emin olun." Çünkü 1 mancınık ateşiyle ordunuzda büyük kayıplar verebilirsiniz. Bunu istemeyiz tabii ki.

1712006888597.png

Strateji ekranına geldiğimizde de fotoğraftaki gibi sadece 1 piyade ve okçu düzeni yapın (2 sur kırdıysanız 2 tane piyade ve okçu düzeni yapın.). Piyadeleri kalkan duvarı, okçuları da dağınık düzene getirdikten sonra, ordunuzu kırık surun dibine getirin.(2 sur kırdıysanız 1 sura 1 okçu ve 1 okçu düzenini, diğer sura da diğer okçu ve piyade birliklerini getirin.)

1712007196696.png

Sonra tüm orduyu saldırtabilirsiniz. Ben rakip kentte menzilli silah unuttuğum için ordumda biraz kayıp verdim. Siz unutmayın.

1712007820630.png

1712007944920.png

"Ve böylelikle Tyal halkı, Kral Sveit'in gücü karşısında direnemedi.
Kral Sveit, Tyal'ı ele geçirerek krallığının sınırlarını genişletti ve bölgede
Ragnarok Hanedanlığı'nın gücünü pekiştirdi."

- Kış 16, 1101 -

Dosya Ekleri

• 1712005594985.png
    1712005594985.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 14
Çok güzel rehber ellerinize sağlık. Benim gibi gerizekalı olunca dümdüz kuşatıp saldırabiliyorsunuz. 1500 saat warbanddan sonra alışmışım direk saldırı başlattım ordu mordu kalmadı elimde. Sonrasında birşeyler inşa etmeyi keşfedince çağ atladım. Keyfi bana göre zaten burada. Kendiniz keşfedince daha zevkli oluyor.

Bizde taktik falan yok direkt dalarız gerekirse de esir düşeriz.

Bannerlord daha gelişmiş. Taktik filan gerekiyor mecburi.

Yeni konular

Geri
Yukarı