Bannerlord tımarlarımda ki garnizon askerleri sürekli ayaklanıyor

Ulusumai

Hectopat
Tımarlarda ki garnizon sürekli ayaklanıyor üstelik savaşın ortasında bir kale kuşatayım dedim kale kuşatması bitince baktım topraklarımın yarısı ayrı bir krallık olmuş ve bana düşman. Gidip eski kayıtı yükledim bu kadar kaleyi şehri geri almak çok uzun sürüyor uğraşmak istemedim ama eski kayıtı açsam da ayaklanmaya devam ediyorlar. Himayem altındaki klanlarla ilişkimde çok iyi hep 85-100 olarak değişir sürekli nüfus desteği yaparım onlara. Bu neden oluyor ve nasıl önleyebilirim aynı şekilde kuzaitlerinde 1 şehrinde ayaklanma var yeni geldi galiba bu özellik.

Hadi 1 şehir ayaklansa neyse toprakların yarısı nedir? Şehirlerdeki insanlarla ilişkim kötü bir kale kuşatsam hiçbir zaman tımarın kime verileceği oylamada ben çıkmam sürekli başka klanlar alır. Khuzaitlerin topraklarında ki insanlar beni çok seviyor ama kendi topraklarımda hiç sevilmiyorum. Topraklarımdaki insanlardan görev falan alıyordum.

Biraz arttırıyım ilişkiyi dedim ama +2 falan artıyor. Bunu her şehre yapmaya çalışsam yapana kadar karakterin ömrü biter zaten hepsinin ilişkisi -99 ben bu krallıkların lordlarının hepsinin kellesini aldım bir daha karşıma çıkmasınlar diye oyunda ki kuzait dışında nerdiyse bütün klanların ve krallıkların lordlarının kellesini aldım. Şu ilişkiyi nasıl düzeltebilirim ya da başka bir şeyle ilgiliyse ayaklanma onu da bilmiyorum nasıl düzelir?

Dosya Ekleri

• 20210103132235_1.jpg
    20210103132235_1.jpg
    470,3 KB · Görüntüleme: 824
  • 20210103131637_1.jpg
    20210103131637_1.jpg
    470,6 KB · Görüntüleme: 948
  • 20210103133832_1.jpg
    20210103133832_1.jpg
    313,4 KB · Görüntüleme: 773
  • 20210103133834_1.jpg
    20210103133834_1.jpg
    313,2 KB · Görüntüleme: 676
  • 20210103133837_1.jpg
    20210103133837_1.jpg
    311,1 KB · Görüntüleme: 510
  • 20210103133840_1.jpg
    20210103133840_1.jpg
    278,9 KB · Görüntüleme: 795
Lordlarla ilişki ile ilgisi yok. Şehrin sadakat değeri 25'in altına düşerse ve yerleşim yerinde milis sayısı garnizondan fazlaysa bir de üstüne var olan milisler garnizondan güçlü konumda olduklarını fark ederlerse isyan ederler. Lordlarla ilişki yükseltmek yerine şehrin sadakatini yükselmelisiniz.

İşte konu ile ilgili son patch notları:
*Google Çeviri ile çevrilmiştir.

Rebellion özelliği eklendi.
  • Sadakat ve güvenlik birçok şeyden etkilenir. Yakın zamanda ele geçirilen bir kasaba, açlık, yöneten klan kültürü ve yerleşim kültürünün uyumsuzluğu, baskın yapılan köyler, vali yetenekleri, güçlü bir garnizon, krallık politikaları vb.
  • Bir kasabanın Sadakati 25'in altına düşerse, Kasaba daha fazla milis üretmeye başlar. Bu milisler yerleşim yerinin silahlı ve öfkeli halkını temsil ediyor, dolayısıyla sadakat daha da düştükçe kuşatma durumunda daha azı savunmaya katılacak.
  • Büyüyen milisler garnizondan daha güçlü hissettiğinde ve sadakat 15'in altında olursa isyan çıkar.
  • Yeni isyan klanı meşruiyetlerini tesis etmeye çalışırken kendilerini savunmaya çalışacak. 30 gün içinde meşru bir klan oluşturacaklar ve mevcut krallıklara katılmak için diplomasi başlatabilecekler.
  • İsyan klanları, zalimleriyle her zaman kötü ilişkiler içindedir.
  • Yerleşim sahibinin kültürü ve yerleşim yeri kültürü aynıysa, isyan klanının o kültürü paylaşan tüm gruplarla kötü bir ilişkisi olacaktır.
  • Yerleşim yerinin sahibinin kültürü ve yerleşim yeri kültürü farklıysa, isyan klanı, sahibinin kültürünü paylaşan tüm gruplarla kötü bir ilişkiye sahip olacak, ancak yerleşimin kültürünü paylaşan tüm hiziplerle iyi bir ilişkiye sahip olacaktır.

Lordlarla ilişki ile ilgisi yok. Şehrin sadakat değeri 25'in altına düşerse ve yerleşim yerinde milis sayısı garnizondan fazlaysa bir de üstüne var olan milisler garnizondan güçlü konumda olduklarını fark ederlerse isyan ederler. Lordlarla ilişki yükseltmek yerine şehrin sadakatini yükselmelisiniz.

İşte konu ile ilgili son patch notları:
*Google çeviri ile çevrilmiştir.

Rebellion özelliği eklendi.
  • Sadakat ve güvenlik birçok şeyden etkilenir. Yakın zamanda ele geçirilen bir kasaba, açlık, yöneten klan kültürü ve yerleşim kültürünün uyumsuzluğu, baskın yapılan köyler, vali yetenekleri, güçlü bir garnizon, krallık politikaları vb.
  • bir kasabanın sadakati 25'in altına düşerse, kasaba daha fazla milis üretmeye başlar. Bu milisler yerleşim yerinin silahlı ve öfkeli halkını temsil ediyor, dolayısıyla sadakat daha da düştükçe kuşatma durumunda daha azı savunmaya katılacak.
  • Büyüyen milisler garnizondan daha güçlü hissettiğinde ve sadakat 15'in altında olursa isyan çıkar.
  • Yeni isyan klanı meşruiyetlerini tesis etmeye çalışırken kendilerini savunmaya çalışacak. 30 gün içinde meşru bir klan oluşturacaklar ve mevcut krallıklara katılmak için diplomasi başlatabilecekler.
  • Isyan klanları, zalimleriyle her zaman kötü ilişkiler içindedir.
  • Yerleşim sahibinin kültürü ve yerleşim yeri kültürü aynıysa, isyan klanının o kültürü paylaşan tüm gruplarla kötü bir ilişkisi olacaktır.
  • Yerleşim yerinin sahibinin kültürü ve yerleşim yeri kültürü farklıysa, isyan klanı, sahibinin kültürünü paylaşan tüm gruplarla kötü bir ilişkiye sahip olacak, ancak yerleşimin kültürünü paylaşan tüm hiziplerle iyi bir ilişkiye sahip olacaktır.

Çok teşekkür ederim sanırım daha geriden bir Save yüklemem lazım çünkü ben hepsini mutlu yapana kadar çoğu ayaklanacak. Ben bu güncellemeden önce hep milis yetişdirirdim diğerlerine hiç ilgilenmezdim çünkü sürekli savaşın içindeyim. Garnizonda zaten 1 kişi bile yok çoğu şehrimde hep milis yetişdiriyordum :D.

Ben de aynı. Ordumdaki adamlar hep güçlü, dolayısıyla garnizon bırakmak yerine milis yetiştirmek istiyordum adamlarımı bırakmak istemiyordum. Siz en iyisi eski kayıttan başlayıp memnuniyeti arttırın.

Yok bu böyle çözülmeyecek daha 1 şehre ulaşamadan 4 şehir ayaklandı zaten 1.5.5'e geri dönüp onları mutlu edip geri 1.5.6'ya geçeceğim :(

Güncelleme: Artık 1.5.5 sürümüne geri dönemiyorum ve.

Bu özelliği kapatan bir mod yok mu acaba çok can sıkıyor savaşa çıkıyorum sürekli bir şehir ayaklanıyor.

Ben artık o kayıtı açmıyorum bile girdiğim ilk 2 dakika da bütün şehirler ayaklandı eski betayı yükleyip üstüne hepsini mutlu etmek çok üşendirici üstelik khuzait ile savaştaydım barış yapmak istesem günlük 30000 dinar istiyor üstelik bütün lordlar barışa karşı 1500 nüfus ta gidecek her türlü barış yapmasam zaten ben 1 tane şehri memnun edene kadar khuzaitler 2 şehir ele geçirir. Yeni kayıt açtım onu oynuyorum. Bunu kapatan bir mod lazım en azından bir süreliğine. 170 saat çöpe gitti galiba.

Ben erken batanya kralı oldum belki 15 defa esir düşmüşümdür, bir yandan sturgiya bir yandan batı imp. Bir yandan aseray ve bir yandan ise isyanlarla uğraşıyordum en sonun Vlandiya'dan 3 şehir aldım isyanlar filan çıktı daha sonra tekrar geri aldım şehirleri fakat uğraşmaktan sinirlenir 9-10 vlandiya lordunu aynı anda infaz ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı