Bannerlord tüm kalradyayı fethettim

MarshallBruce

Hectopat
An itibari ile bütün kalradya topraklarını bağlı olduğum güney imparatorluğu adına fethetmiş bulunmaktayım (ohooo daha yeni mi dediğinizi duyar gibiyim :D). Oyunun tüm ayarlarını gerçekçide, combat yapay zekasını normalde ve 0 hile ile oynadım, savaş sırasında ölme hep açıktı ama çalışmıyor galiba ölmedim hiç. Oyunu en son beta sürümlerine güncelledim hep.
Oyunu genel olarak beğendim, grafikleri, müzikleri, atmosferi, animasyonları olsun gayet iyiydi. Özellikle mevsime göre savaş alanlarının ve şehirlerin kışın karlı, sonbaharda kuru ot ve sarımtrak tonlar, yaz ve ilkbaharda daha canlı bitki örtüsü ve ağaçlar olarak değişmesi çok hoştu.
Ama canımı sıkan bazı şeyler Warband'da bile olmayan yapay zeka hataları, (beklediğim kadar) fazla çeşitlilik olmaması. Özellikle şehir, kale ve köylerin birbirlerinden farklı olması oyuna ciddi bir artı katabilirdi bence, krallığın tarzına göre mimari ve farklı tasarım var ama aynı krallığın bütün kale köy ve şehirleri aynı. Savaş alanları çeşit olarak Warband'dan fazla ama daha fazlasını beklerdim, saymadım ama yaklaşık 10-15 savaş alanı var sanırım.
Vlandiya krallığı Bug'a girdiği için komple yok edemedim. Herkesi idam ettikten sonra bir kadın geçti başına ama hiçbir askeri yok ve bir köyden bir gün bile dışarı çıkmadı, asker de toplamadı, köye gidince seçeneklerde bile yoktu.
Oyun erken sürümde farkındayım ama bence pek fazla bir şey eklemeyecekler gibime geliyor. Hata ve çökmelere, silah dengelerine, bug fixe daha çok yöneliyorlar gibi. Bu arada şanslı kısımdaydım, oyun boyunca aşırı buga denk gelmedim ve 2 - 3 kere çökmüştür oyun lakin son beta güncellemesi (e1.5.1) aldığım performansı kötü etkiledi daha fazla drop yemeye başladım, Save'imi bug doldurdu ve oyun bayağı çöktü.
Hatalar mutlaka düzeltilecektir de inşallah oyuna çok daha fazla içerik eklerler.

Screenshot (56).png

Son düzenleme:
Cidden harita güzel görünüyor. Ölme işini bende çözemedim. Herhalde yaşlanınca ölmek anlamına geliyor. Öbür türlü oyun cidden zor olurdu düşünsenize oyunun başında 5-6 çapulcunun önünüzü kesip oyununuza son verdiğini.

Cidden harita güzel görünüyor. Ölme işini bende çözemedim. Herhalde yaşlanınca ölmek anlamına geliyor. Öbür türlü oyun cidden zor olurdu düşünsenize oyunun başında 5-6 çapulcunun önünüzü kesip oyununuza son verdiğini.

Onu göze alarak açtım seçeneği, bir de varis bırakma olayı olunca aşırı üzülmezdim. O seçeneği açıp kapatabilmek iyi ama. Herkes istemez tabi :)

Ben bu haldeyken oyunu 93 saat oynadım. Tam sürüme açılınca kim bilir kaç saatimi alacak.

Hele okul okuyup da bannerlord oynayanlar derslerde zorlanır gibi :D

Ben de fethetmek üzereydim ki şu ve sonrasında şu konulardaki olaylar başıma geldi. Yeter artık dedim 200 küsur saatte bıraktım. Aklıma geldi yine sinirlendim bak. Bu arada bıraktım dedim de maksimum 2 saat dayandı bırakma maceram, yeni kayıt açıp daha iyi yerlere geldim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı