Bannerlord'da krallıklarla dostluk kurmak

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar Bannerlord'da güney imparatorluğunu düşüşteyken ben de krallık kurup 2 şehir ve 4-5 kale aldım ondan. Şimdi günlük haraç ödüyor bana. Ancak Kuzaitler saçma bir şekilde bana takıldı, savaşsız durmayayım diye mi oluyor deyip kayıttan devam ettim, Kuzaitlerden önce ben Aserya'ya savaş açtım Kuzaitlerin düşmanı diye, 5-6 gün sonra gene savaş açtılar. Neyse dedim ben bir şekil hallederim, bunlardan sonra şehrimin biri isyan çıkardı, bastırdım. Bu sefer de kuzey imparatorluğu savaş açtı. Benim de elle tutulur tek ordum var, tüm birliklerimi toplayıp 600-700 civarına geliyoruz, krallık benim olduğu için o "i" harfi simgeli şey sorun olmuyor ama 50 yere yetişemiyorum. Bot mantığı ile birlikleri salayım kafalarına göre dalsınlar, düşmanın gücünü azaltsınlar dedim, esir düştüler. Kayıtta güney imparatorluğu sadece asker olarak kaldı, şehri yok, bana haraç ödüyor, kimseyle savaşta değilim. Şimdi ben ne yapmalıyım ki adamlar bana savaş açmasın veya en azından bir krallık ile dost olayım da bana destek çıksın?

Mount & Blade serisinde dostluk diye bir şey yoktur
Emin misiniz?

Emin misiniz?
Bu rehber Diplomacy 4 Litdum moduna ait, orijinal sürümde diplomasi mevcut değil. Kaldı ki bu modda da dostluk kurmak mümkün değil, geçici olarak antlaşmalar yürütüyorsunuz. Sınır komşusu olmak kısmına iyi vurgu yapılmış.

geçici olarak antlaşmalar yürütüyorsunuz
Geçici olması önemli değil hocam, yeter ki şu pozisyondan çıkabileyim.
Bu rehber Diplomacy 4 Litdum moduna ait, orijinal sürümde diplomasi mevcut değil.
Bannerlord'da da böyle bir durum olup olmadığına baktım netten, birkaç mod buldum. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı