Bannerlord'da sadakat yönelimi nedir ve nelerden etkilenir?

Risale

Decapat
Daha fazla  
Dostlar herkese selamlar. Bir süredir Bannerlord oynuyorum (Oyun çıkalı çok olsa da hayat şartları, anca kısmet oldu :)).

Kent yönetiminde sadakat sekmesinde malumunuz "Sadakat Yönelimi" diye bir unsur var. Şu anda Kergit şehri olan Odokh'u yönetiyorum. Benim medeniyetim de valimin medeniyeti de kentle uyumlu. Hatta zaten aktif olarak kent sadakati 100 ve +2.86 artış oranına sahip. Ancak "Sadakat" sekmesini etkileyen unsurlar arasında "Sadakat Yönelimi" diye bir şey var ve -5 şu anda. Kentte bütün yapılar en üst seviye. Güvenlik on numara. Refah gayet iyi. Ancak nedense bu sadakat yönelimi hep -'de. Sebebi nedir, nasıl artırılır? Bilen var mı?

Şehrin güncel hâlini de ekliyorum.

Ek 1:

1705690276860.png

Ek 2:
1705690314364.png

Not: "Sadakat gayet iyi, boşver" diyecekler olursa eğer, en altta yer alan günlük işlerdeki "Panayır Alanları"nı değiştirip "Sulama" yapmak istiyorum ve bu durumda sadakat - yemeye başlayacak. Hem meraktan hem de eksiye düşmemesi için soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bildiğim kadarıyla o yönelim olayı, oyunun dengelemek için oluşturduğu bir mekanik. Yani sadakat arttıkça yönelim de eksi oranda artıyor ve bunu değiştirmenin bir yolu yok. Diğerlerinde de var bu, güvenlik yönelimi var mesela veya miliste emeklilik yazıyor o da aynı olay. Sonuç olarak yapılabilecek en iyi şey senin gibi pozitif etkenlerle bunu artıda tutmak.

Evet hocam ben de yarım saat önce edindim bu bilgiyi. Sadakat 50'den 0'a doğru gittikçe kademeli olarak sadakat yönelimi artıyormuş, 50'den 100'e doğru gittikçe de sadakat yönelimi kademeli olarak düşüyormuş. Dediğiniz gibi dengelemek amacıyla yapılan etki edilemez bir unsurmuş. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. :)

Geri
Yukarı