Banyodaki örümcek ile imtihanım

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Bugün siz değerli üyeler için güzel bir hikaye hazırladım. Bu hikaye mizahi bir dille ve kişileştirme tarzında anlatılacak.

Banyoya girmiştim. Hazırlığımı tamamlayıp hemen küvete yerleştim. Bu sırada duvarın köşesinde bir örümcek ile karşılaştım. Ona selam verdim ve dedim ki "Senin buradan uzaklaşman gerekiyor. Birazdan burayı sel alacak. Boğulmaman için burayı tahliye etmelisin.". O da dedi ki "Sen ne anlatıyorsun kardeş?". Tabii aynı dili konuşmadığımız için anlamadı.

Ben ise başka bir çözüm bularak örümceği oradan uzaklaştırma kararı aldım. Hemen ona doğru üfleyerek yapay rüzgar ürettim. İşe yaradı mı derseniz pek başarılı olmadı. Örümcek, keçi kadar inatçı çıktı. Bana diyor ki "Ben buradan uzaklaşmam, burayı yuva edindim.". Ona diyorum ki "Banyo yapayım da ıslanma, sonra yine gelirsin." fakat laftan anlamıyor çünkü aynı dili konuşmuyoruz.

Bir sonraki çözüm yöntemim onun yuvasına dokunarak uzaklaştırmak oldu ve bayağı bir zorladıktan sonra kendisini hareket ettirmeyi başardım. Üşengeç insanlar gibi anca hareket etti. Bu sırada banyo yapmaya başlamıştım fakat bir süre sonra örümcek, geri dönmeye başladı. Adeta atak moduna geçmiş gibiydi. Hızla yaklaşıyordu. Ben de ona doğru ses dalgası yolladım. Yolladığım dalga ile birlikte bir anda kaçmaya başladı. Bir köşeye saklandı. Ben de banyomu rahat bir şekilde tamamladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı