Bas Gitarda Gelişmek

Efe Gönen

Hectopat
Daha fazla  
Sürekli pratik zaten olmazsa olmazıdır her müzik aletinin peki ya bas gitar için internetten edinebileceğim bilgiler yada internet olmaz kursa gitmelisinin gibi bir tavsiyeniz var mıdır acaba?

İlk birkaç ay kursa gidebilirsin, veya hiç gitmeden YouTube üzerinden binlerce eğitmen arasından seçip video izleyebilirsin. Basçı çok bilmiyorum ama TrueFire ve Cover Solutions kanallarına bakabilirsin.

Dostum, eğitim alacağın kişiyi çok iyi araştırmalisin. İyi bir eğitimci ile çok ciddi düzeyde ilerlersin. Tabi bol pratik lazım. Çok basit bir şekilde söylemem gerekirse, bu işin matematiğini çok iyi bir şekilde öğrenirsen diğer enstrümanlarda da çok büyük avantaj sağlarsın. Örneğin sahnedesin ve tonu E minör bir parça üstüne doğaçlama yapman lazım, E minör tonunun içerdiği sesler; gitarda da piyanoda da bağlamada da aynıdır. Bu yüzden işin matematiğini kapmaya bak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı