Başakşehir PSG maçında yapılan Webo'ya yapılan ırkçılık

Aliosman Avci

Hectopat
Herkese iyi forumlar arkadaşlar, Başakşehir PSG maçında 4. hakem Sebastian Başakşehir'in antrenör yardımcısı Webo'yu kart vermek için negro diye çağırdı. Bunu duyan oyuncular ve yönetim bu olaya tepkisiz kalmadı. Demba Ba'nın 4. hakeme dediği sözler "Beyaz bir adama beyaz adam diyemezsin. Adam tersi, peki neden siyah bir adama siyah adam diyorsun?" sözleri ile tepkisini ortaya koydu. PSG'den ise Neymar ve Mbappe bu hakem oyunu yönetecekse bu maçı oynamayız dediler ve onlar da sahadan ayrıldılar. Son dakika haberlerine göre UEFA'dan gelen bilgi maç yarın saat 8'de oynanacak, hakemler değişecek ve Webo'nun kartı iptal olabilirmiş, arkadaşlar. 2020 yılındayız ve hala rengi ile ayrım yapan insanlar var. Çok garip değil mi? Arkandayız Webo, ırkçılığa karşıyız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Irkçılık kadar iğrenç bir şey yok yıl olmuş 2K20 halen asırlar öncesinin ırkçı kafasındalar. Sorsan Avrupa medeniyet canıımm derler ama her türlü iğrençliğin, katliamların oradan geldiğini bilmezler. Ama her şeyde bir hayır vardır. Böyle kötü bir şeyle de anılıyor olsa tüm dünyada başakşehir kulubü dolayısıyla Türkiye gündem oldu bir nevi bedava reklam. Belkide ben bu kötü ekonomik şartların geçmesi temennisiyle kafayı yedim bilemiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı