Başarılı Kurulum Gigabyte GA-P35 S3G -El Capitan 10.11.1

Öncelikle herkese merhabalar, iyi forumlar.

Donanım;

• Xeon E5450 3GHZ
  • Gigabyte P35-S3G
  • AMD radeon HD 7850
  • Kingston 800 mhz 4 gigabayt ram
  • 120 gb Kingston SSD

Yaptığım BIOS Ayarları;
  • HPET Support = Enabled
  • HPET Mode= 64-bit mode
  • SATA Mode=Ahcı

Kurulum;
  • OS X El Capitan RAW 10.11.1 Güncel Kurulum İmajı indirdim.
  • favicons
    Win32 Disk imager ile usb belleğe yazdırdım.
  • Usb bellekden kurulumu gerçekleştirdim.
  • Multibeast ile kurulum sonrası yapılandırmaları yaptım.
Sorunlar;
Önceki OS X sürümlerinde OS X 10.11 dahil kullandığım işlemci Core 2 Duo E8400 hiç bir sıkıntı çıkarmadı ve kod gerektirmedi. Fakat ufak bir modlama ile yeni taktığım Xeon E5450 işlemci çoğu denememde çeşitli boot kodları girerek kurulum aşamasına geçemedim. Artık sıkılmıştım ve son bir deneme ile boot komutları (Kext-dev-mode=1 rootless=0 npci=0x2000) başarılı kurulum gerçekleştirdim.

Yaşasın OS X 10.11.1 El Capitan

1.jpg

Hocam nasıl bir performans alıyorsunuz sistemden bende de böyle bir sistem var E5450 almak istiyorum performans artışını bir sormak istedim. Ve son olarak yosemite mi el capitan mi daha performanslı sisteminizde, teşekkürler hocam.

El Capitan gayet performanslı göz ile gözükür şekilde performans artışı oldu. Çoklu çekirdek performansı core 2 duo'ya gore mükemmel.

Bir sorum daha olacak hocam benim 32 gb bir SSD im var sistem kurulumuna vs yeterli mi? Daha sonra kuracağım Adobe programları vs sistem diskine değil de harici başka bir diske kurma şansım var mı windows daki gibi?

Ekran kartımı değiştirdim hocam sizin kartin bir üst versiyonu olan 7870 aldım. Şu an sistem açılıyor. Cpus=1 komutu kullanmazsam yine siyah ekran alıyorum. Konuyu biraz daha incelerseniz sevinirim.
Cpus=1 olayını bir kenara bırakırsak alc888 ses kartı ve etherneti kuramadım bir kaç problem de o yönde var hocam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı