Başarılı Kurulum Gigabyte H87M-D3H Mavericks 10.9.2

Sadece Mac OS için ayarlanmış bir sistemdir. Dual boot yapılmayacaktır. Sistemin toplam fiyatı monitör dahil 1400 TL civarındadır. (vatan bilgisayar haftasonu fiyatı. ayrıca fiyata depolama birimi eklenmemiştir.)

Sistem:

Gigabyte H87M-D3H anakart
Intel Core i5 4440 CPU- Intel HD 4600 GPU
AOC 21.5 inch DVI çıkışlı 1080p monitör (Modelini tam bilmiyorum ama DVI ya da HDMI çıkışlı bir monitör olması şart)
Realtek 8111F Ethernet Chipset
Realtek ALC892 Ses Chipset
Realtek 8192CU Wireless Chipset (Wi-fi adaptör, INCA çift antenli model)
Ekran kartı bulunmamaktadır.

BIOS Ayarları :

BIOS' u F7 sürümüne güncelleyin.
xHCI Mod: Auto
xHCI ve EHCI hand of: Enabled
vt-d : Disabled

Kurulum:

Kurulumu Clover Bootloader ile yaptım. Bootloader' da kurulum ekranına girebilmek için bir ayar yapmadım, aynı şekilde işletim sistemini de boot etmek için bootloader içinde bir ayar yapmama gerek kalmadı.

Kurulum sonrası driver:

Realtek 8111F Ethernet: Multibeast içindeki 81xx sürücüsü çalıştırdı.
Realtek ALC892 Ses: Multibeast içindeki ALC892 sürücüsü çalıştırdı.
Realtek 8192CU Wireless: Realtek adresinden sürücüyü indirdim ve kurdum. Kendi wireless network utility uygulamasıyla wireless da çalıştı.

Clover Configurator için uyarı :

Clover configurator ile config.plist düzenleyecek olanlar, işlem bitip kayıttan sonra reboot yaptıklarında sistem boot etmeyebilir. Bunun için igplatformid olarak : 0x0c260000 yazarak kayıt yapın.

Görseller:

ekranresmi2014-04-28012523.jpg

ekranresmi2014-04-28012503.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı