Basit mobil uygulama nasıl yapılır?

İşletim sistemi
Android

Phanzox

Decapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar aklımda basit bir mobil uygulama yapma düşüncesi var. Offline yapmayı planlıyorum. Yazılım geçmişi olarak elimde sadece az buz Python ve HTML var. Nereden başlamalıyım? Hangi dili ve kursu önerirsiniz?
Not: Uygulamayı Android'e çıkarmayı düşünüyorum.
Not2: Fitness takip ve bilgilendirme uygulaması yapmayı düşünüyorum.

Java'da WebView kullanarak (çok basit, Java bilmenize gerek yok) HTML, CSS veJS dosyalarını görüntüleyebilirsiniz. Eğer Web tabanlı uygulama yapacaksanız HTML, CSS, JS; mobil developing yapacaksanız Java, veya Kotlin'ya da JavaScript'de React Native adlı çerçeveyi kullanabilirsiniz. Python ise Django, Flask ve Bottles ile sitelerin sunucu tarafını oluşturma için. Hocam eğer dil öğrenmek istemiyorsanız Appcreator24 çok iyi bir seçenek.

Java'da WebView kullanarak (çok basit, Java bilmenize gerek yok) HTML, CSS vejs dosyalarını görüntüleyebilirsiniz. Eğer web tabanlı uygulama yapacaksanız HTML, CSS, JS; mobil developing yapacaksanız Java, veya Kotlin'ya da JavaScript'de React Native adlı çerçeveyi kullanabilirsiniz. Python ise Django, flask ve bottles ile sitelerin sunucu tarafını oluşturma için. Hocam eğer dil öğrenmek istemiyorsanız appcreator24 çok iyi bir seçenek.

Mobil üzerinden düşünüyorum. Dediğiniz uygulamaya 2-3 baktım ancak tasarım olarak biraz eski geldi sizce iş görür mü? Ayrıca ücretsiz mi ve Türkçe kaynak bulabilir miyim uygulamaya dair?

Mobiroller diye bir site vardı. Kodlamaya gerek kalmadan uygulama yapıyordunuz. Ama hala aktif mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı