Steam Başka bir kullanıcının hesabına girmek sorun çıkartır mı?

Burak6665

Decapat
Daha fazla  
Discord'da tanımadığım birisi ile konuşuyordum birden konu açıldı falan çocuk dedi benim PC yok ama hesapta GTA 5 var dedi hesabı attı al oyna sen dedi. Hesaba girdim GTA 5'i indirdim bu bana sıkıntı çıkarır mı?

Steam Abonelik Sözleşmesi 1. Kısım "Your Account" C bölümü şöyle der;

Steam'in kayıt işlemini tamamladığınızda, bir Steam hesabı ("Hesap") oluşturursunuz. Hesabınız ayrıca Abonelikler, İçerik ve Hizmetler ile ilgili işlemler ve Steam üzerinden herhangi bir fiziksel ürünün satın alınması ("Donanım") için Valve'a verdiğiniz fatura bilgilerini de içerebilir. Valve tarafından özel olarak yetkilendirilmedikçe şifrenizi veya Hesabınızı ifşa edemez, paylaşamaz veya başkalarının kullanmasına izin veremezsiniz. Kullanıcı adınızın ve şifrenizin gizliliğinden ve bilgisayar sisteminizin güvenliğinden siz sorumlusunuz. Valve, şifrenizin ve Hesabınızın kullanımından veya giriş adınızın ve şifrenizin sizin tarafınızdan veya bu gizlilik hükmünü ihlal ederek giriş adınızı ve/veya şifrenizi kasıtlı olarak veya ihmal sonucu ifşa etmiş olabileceğiniz herhangi bir kişi tarafından kullanımından kaynaklanan Steam'deki tüm iletişim ve faaliyetlerden sorumlu değildir. Valve'ın ihmalinden veya hatasından kaynaklanmadığı sürece, Valve, izniniz olmadan kullanıcı adınızı ve şifrenizi hileli bir şekilde kullanan bir kişinin Hesabınızı kullanmasından sorumlu değildir. (İngilizceden özet halinde çevrilmiştir)

Yani bir kullanıcının kişisel hesabını VALVE'nin bilgisi dahilinde başka bir kullanıcıya devretmesi, hediye etmesi abonelik sözleşmelerince yasaktır. Bunun tespiti halinde kesin olmamakla birlikte VALVE hesaba karşı yaptırım uygulayabilir. Ben şuana kadar bu sebepten ihlal yiyen görmedim fakat bu %100 ihtimalle yemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sizde olmayan bir oyunu oynamak istiyorsanız arkadaşınızdan Aile Kütüphanesini aktif hale getirmesini isteyebilirsiniz. Böylelikle hesabı almadan oyunu Steam'ın izin verdiği şekilde sıkıntısız oynayabilirsiniz. Hesabı alacaksanız da bu kuralları bilerek alın.

Hocam çocuğun adını bile bilmiyorum sonradan yine yazdı bana hesap bulabilirsem atarim sana dedi
Hocam bu tarz işlemler bir kere yasal değil, onu geçtim riskli. Hesabın kullanıcı adını şifresini size verince hesap tamamen sizin olmuyor ki, istenilirse eğer çok kolay elinizden geri alabilirler. İstediğiniz kadar mail adresini vb. değiştirin. Hesabı Steam Desteğe yazarak geri almanın 1000 farklı methodu var. Ayrıca siz hesaba giriş yaptığınız zaman hesap kime aitse onun telefonuna bildirim gidiyor. Şu lokasyondan şu IP adresi vs. giriş yaptı diye, bana kalırsa tanımadığınız kişilerden aldığınız hesaplara girmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı