Başka okula yatay geçişte görülen derslerden nasıl muaf olunur?

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Selçuk Üniversitesinden İzmir Demokrasi Üniversitesine 3. sınıfa yatay geçiş yaptım. Bölümüm yönetim bilişim sistemleri. Ders seçimleri 4 ekimde başlıyor muaf olduğum dersler o zaman otomatik olarak gözükür mü yoksa benim muaf olmak için derslere tek tek dilekçe mi vermem gerek ve hocalar neye göre muaf mı değil mi diye bakıyorlar? 1 ve 2. sınıfta hiç seçmeli ders görmedim yeni okulda 2. sınıfta güz 2 bahar 2 toplam 4 seçmeli ders var onlar ne olarak gözükür, seçmeli ders de seçmem gerekir mi?

Normalde eski okulundan öğrenci işlerinden transkrip alıp yatay geçişle gittiğin okulun öğrenci işlerine veriyordun ama bu benim zamanımda yaklaşık 20 yıl öncesiydi, şimdi her şey daha kolay online yapılıyordur diye düşünüyorum. Ama yine de emin olmak için bir öğrenci işleriyle görüş istersen.

Normalde eski okulundan öğrenci işlerinden transkrip alıp yatay geçişle gittiğin okulun öğrenci işlerine veriyordun ama bu benim zamanımda yaklaşık 20 yıl öncesiydi, şimdi her şey daha kolay Online yapılıyordur diye düşünüyorum. Ama yine de emin olmak için bir öğrenci işleriyle görüş istersen.

Onu verdim zaten transkript eksik olursa yatay geçişi kabul etmiyorlar ama dedim acaba başka bir şeyler de yapmamız gerekir mi şimdi 10 15 ders çıkmasın 2 sene okumuşum bir anlamı yok hiç okumamış gibi olur. Kayıt yaptırmaya gittiğimde öyle bir şey demediler ama yarın bir arayayım.

Kayıt yaptırmaya gittiğimde öyle bir şey demediler ama yarın bir arayayım.
Evet arayıp konuşman en iyisi.

Yıllar önce bir arkadaşın başına gelen bir olay vardı; meslek yüksek okulu işletmeyi bitirdiği sene tekrar sınava girmiş ve Kütahya Dumlupınar Ünv. kazanmıştı ki aynı bölüm işletme 4 yıllık.
Kayıta birlikte gittik, öğrenci işlerine dosyamızı verdik ve şu soruyu sorduk "- önceki üniversite de aldığımız dersler burada bir çoğu aynı, aynı dersleri tekrar almamıza gerek yok değil mi?" dedik ve aldığımız cevap karşısında arkadaşım dosyayı yırttı kayıt olmadan geri döndük.
Kadın bize "- Her üniversitenin iş akışı farklı, tekrar birinci sınıftan itibaren tüm dersleri alacaksınız, bizim öyle bir prosedürümüz yok dedi."

Geri
Yukarı