Basketbol Antrenmanı nasıl yapılmalı?

m1cope

Kilopat
Basketbol topum var ama oynayacak kimse yok. Boyum 1.85 civarında. Pivot olsam da diğer kısımlarda da kendimi geliştirmek istiyorum. Mesela sol elimi kullanamıyorum. Tek başıma yapabileceğim ne antrenmanlar var acaba?

Ne seviyede basket oynamayı amaçladığına bağlı. Arkadaş arasındaysa pivot olursun. Liglerde oynamayı planlıyorsan ortalama point guard boyundasın. Antreman olarak ben hiçbir zaman şunu şu kadar yapayım demedim. Sadece şut atıp sayabilirsin yüzde tutarak. Gerisinde karşında rakip varmış gibi dribbling geliştirebilirsin. Farklı pozisyonlardan turnikelere girebilirsin. Kendi başına biraz sıkıcı ama öyle. En azından kendi seviyene yakın 1 kişi bulursan 1e1'de kendini çok geliştirebilirsin. Arkadaş arasında oynayacaksan sırtı dönük hook veya spinlerini geliştirebilirsin. Sırtı dönük oynamak biraz öğrendikten sonra çok kolay çünkü geneli savunmayı bilmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı