Başlangıç için 250CC SS Kaliteli Motorsiklet

Rakiplerine göre çok yakıyorR25. Ben MT-07 sakin ekonomik modda 4.5 yakıyorum ortalama . 4 litre 250lik makina için çok bence ayriyetten düşmesi etmesi kaza masrafı Yamahaların çok oluyor ilk motor için tavsiye etmem. RS200 kullandığım için karşılaştırma yapabilirim agrasif sürüşte bile bir depo ile 350-400 km gidiyordum. Ortalama 3 litre yakıyordu 100 kilometrede.
Haklısınız RS 200 2.8-3.2 litre yakarken R25 3.5-4 litre yakacaktır ama şöyle bir durum daha var R25 alırsa zaten yeni başladığı için temkinli olduğu ve 125cc gibi yavaş süreceği için yakıt olarak çok farkı olmayacak 0.5 ila maximum 1 litre fark olur 1 litre olacağına inanmıyorumda ilerde 120 km/h üstü beklenti başladığında değiştirmek isteyecek arkadaş o zamanda bütçe sorunsalına takılacak ama R25 alırsa böyle bir durum olmayacak çünkü motor 140 ila 150 hızlarında seyredebilir ve yokuş aşağı falanda değil 2 kişi rahat rahat keyifli keyifli tabiki 600cc kadar rahat ve keyifli olmaz ama sonuç olarak 250cc segmentindeki en rahat ve en keyiflisi olacağı kesindir, parça fiyatları doğrudur ucuz değil ama artık diğer markaların parça fiyatlarıda uygun değil arkadaşta zaten hızda çok gözüm yok diyor sakin ve yavaş yavaş kullandığı takdirde çok büyük sıkıntı yaşayacağını düsünmüyorum sonuçta hangimiz kaza yapmak için motor alıyoruz ki hangimize yanlış sollama yapan araç çarpsa kurtulabiliriz ki bu risk hep var. Mt-07 dediğiniz motorun sigortası vergisi emin olun R25 ile olan farkı açmaya sebebiyet veriyor tabiki para olduğu takdirde MT-07 almak herkes ister.
Düşüneceğim ama kawasakinin masrafı çok olur diyorlar, bilemedim açıkçası düşüp kaldırıcam çokça.

Hocam kaç km ye kadar 2.el düşünebilirim bir de 2016-2017-2018 modeller arasında çok fark var mı ? 20.000 km deki R25 problem çıkarmaya başlar mı ? Maksimum kaç km olması gerek sizce ?

RS200 aklıma en yatan model şu an herhalde fiyatıyla ama R25 performans olarak beni çok çekiyor, Suzuki ise sanki almazsam bana küsecekmiş gibi. 2.el RS200 alınırmı sizce alınırsa kaç km de alınması lazım maksimum ?

Fiyat yazmadığınız için söylüyorum benim tavsiyem 4- 7 bin km arası temiz kazasız 2016-2017 model almandır fiyatıda yaklaşık 19-21 arası değişiyor bu şekilde bir motor almanız durumunda sadece servis masrafınız olur 4bin kmde bir o kadar başkada bir masrafınız olmaz bende zamanında dediğim gibi km aralığında almıstım ve hala sorunsuz biniyorum sadece rutin bakımlara gidiyorum ama Pulsar alsaydım bilmiyorum kronik sorunları olan motor ve bir süre sonra yetmeyecekti ve bu kadar konforlu olmayacaktı şuanda da motorum yetmiyor ama yüksek devir kullanıyorum tamam 5- 5.5 litre yakıyor yeri geliyor 90 km/h uzun yolculuta yapıyorum 2.9 litre yakıyor ama hala beni mutlu ediyor hala iyiki almışım diyorum çünkü beni yeni motor almaktan kurtarıyor hemde herseyini bildiğim motoruma biniyorum.
Dilimin döndüğünce anlatmaya çalıstım bilgilerimi ve deneyimlerimi burda okuyanlara yararım olduysa ne mutlu bana.

Son düzenleme:
R25 in lüksüne lafım yok bende beğeniyorum sınıfını performans olarak en iyisi alıcı arkadaş ihtiyaçları ve cebine göre almalı . Ben 10 bin km kullandığım için RS200 den bilgi verebilirim. 2017 model vardı bende kronik sorun olarak birşey yaşamadım. 2017 model öncesi sorunlar daha çoktu yaşayan çok arkadaş vardı RS200 grubunda ben yaşamadım hiç problem 2017 modelde sadece benzin ve bakım masrafım oldu onun haricinde motora masraf yapmadım.Uzun yoldada sürdüm şehir içide kullandım bir problem yaşamadım.Maksimum hızı 154 sonrasında kesiciye giriyor . Dişli falan değiştirince daha fazla gidiyor tabi ama tavsiye etmem sonuçta motorun belli bir limiti var bir R25 değil . Beni 10 bin km boyunca hiç üzmedi sonrada sattım zaten. RS200 ikinci el piyasası problem alırken 2017 model ve üzeri almanı tavsiye ederim . Alırken problem yok istediğin beğendiğini alırsın . Ancak satarken biraz uğraştırıyor .

Son sürat ile madem pek ilgilenmiyorsunuz. Alın bi honda cbr250. Hem r25teki gibi yeni başlayanların başına ağ örecek cinsten olmaz, hem kawasakiye göre çok daha ucuz parça temin edersiniz, hem de japon olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı