Başlangıç için elektro gitar tavsiyesi

374647

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben yeni bir elektro gitar almak istiyorum ama kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle çok bir gitar tecrübem yok sadece 2-3 yıl önce klasik gitar kursuna gitmiştim bir süre ama onu da unuttum zaten yani yeni sayılırım herhalde.
Daha çok blues, jazz tarzı seviyorum ama çalmak istediğim belli başlı rock parçaları da olduğu için bu ikisine de uygun bir gitar almak istiyorum. Ben internette böyle bir set buldum sizce alınır mı? Bir de bu amfiyi direkt kulaklığa bağlayabilir miyim çünkü daha çok gececi bir insan olarak kulaklıkla kullanabilmek benim için en önemli unsurlardan bir tanesi. Şimdiden sağ olun.

Güzel seçim, LP, Rock için dizayn edilmiş olsa da, Blues için de, Jazz için de kullanabileceğiniz bir gitar.
Link verdiğiniz modelin SLASH ın kendi kullandığı gitar ile alakası yok esasen ve çok basit bir fabrikasyon işçilik var gitarda. Yerine Ephiphone LP Standard tavsiye ederim.

Asla set olarak almanı önermem. Gitarda da iki adet humbucker yerine bir humbucker ve 2 Single manyetik tercih et. Hem sert hem clean sesleri vermesi için. Bütçeni söylersen tavsiye verebilirim ama bu setteki gitar çift humbucker. Clean seslerde seni yüzüstü bırakabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı