Başlangıç Motor İle İlgili Tavsiyeler

dikkatet3806

Centipat
Makaleler
2
Ben 23.04.2005 doğumlu yani 15 yaşında bir kardeşinizim. Bende de babamda olduğu gibi iki teker hastalığı var. Motorsiklet yani. Babam ileride motor alacak ve ben 16 yaşma girip A1 ehliyet almak istiyorum. Oda ben 180 cc motor alacağım onu sen süremezsin. Ben sen süreceksin diye 125'lik motor almam diyor. Benim fikrim CBR 125R onun istediği motorla aynı hızda üstelik super sport. 18 yaşına gir araba ehliyetini aldıktan sonra A2 ehliyet alırsın diyor. Ben 3 sene beklemek istemiyorum. Sizce ben ne yapayım? Benim fikrim ise seneye 16 yaşıma girdiğim yaz döneminde ehliyetimi alıp 18 yaşıma gelince araba ehliyetini alacağım. Ondan sonra duruma göre motor ehliyetimi yükseltirim. Sizin önerileriniz ve düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelik daha küçük scooter tarzı bir motor olsa daha iyi olur. CBR125 zayıf bir motor sadece tipi ve 125cc olduğu için sizin yaş skalanıza cazip geliyor. İlk motorunuz olduğu için elbette düşeceksiniz ve yazık o karenajlara :) Scooter ile başlasanız hem daha kolay öğrenirsiniz hem de ileride kolay elden çıkartıp 250cc makine ile devam edersiniz.

Geçen sene yaz tatilinde ehliyet olmadan CBF190X kullanmıştım. O zaman 16 yaşındaydım. 184cc'ydi. Bence yaş önemli değil. Kullanması da oldukça zevkli.

Öncelik daha küçük scooter tarzı bir motor olsa daha iyi olur. CBR125 zayıf bir motor sadece tipi ve 125cc olduğu için sizin yaş skalanıza cazip geliyor. İlk motorunuz olduğu için elbette düşeceksiniz ve yazık o karenajlara :) Scooter ile başlasanız hem daha kolay öğrenirsiniz hem de ileride kolay elden çıkartıp 250cc makine ile devam edersiniz.
Scooter'e para vermem. Babamı ikna edip cbr 125 aldırmaya çalışacağım.
Geçen sene yaz tatilinde ehliyet olmadan CBF190X kullanmıştım. O zaman 16 yaşındaydım. 184cc'ydi. Bence yaş önemli değil. Kullanması da oldukça zevkli.
Ceza yersem ödeyeceksen sürerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı