Başlangıç motoru ve ekipman önerisi

Nasıl bir tarz arıyorsun, ona göre yardımcı olabilirim ama sana şimdi tavsiye vereceğim yine önce bir scooter alabilirsin Yamaha Cygnus RS kullandım 125'lik çok iyi motor, alışmana çok faydası dokunur.
Fark etmez, biraz şık dursun, özellikleri iyi ve fiyatı uygun olsun yeter.

İyi geceler kardeşim. Commuter tarzında bir motor ile başlamanı tavsiye ederim. Örnek olarak Yamaha YBR, Honda CBF, Pulsar vb. Kuryeci motoru, tipsiz vs. gibi saçma sapan söylemler olabilir ama sakın aldırış etme. Söz konusu olan şey senin hayatın!

10.000 km civarı böyle bir motor ile yol yaptıktan sonra motosiklet kullanmaya devam edip etmeyeceğine, nasıl bir motorla devam etmek isteyeceğine daha rahat karar vereceksin.

Yamaha, Honda, Bajaj bir motosiklet aldığında ikinci el piyasası daha hareketli olacağı için motorunu büyütmek istediğinde satışını daha kolay yapacaksın. Özellikle Bajaj'ın yedek parça fiyatları uygun olacaktır. İlk motorun olacağı için küçük hasarların oluşacaktır. Bu sayede masrafını azaltabilirsin.

Unutma iki çeşit motorcu vardır;

"Biri yeni kaza yapmış olan diğeri kaza yapacak olan."

Dolayısıyla ekipmanlarını paranın yettiği ölçüde güvenilir al. Öreneğin kask olarak minimum LS2. Bunun altında fiyatı olan kasklar sadece köpük. Mübalağa etmiyorum.

Eldiven, mont ve dizlik olmazsa olmaz. Eldiven ve montunu denemeden sakın alma. Üstüne nasıl oturduğu çok önemli. Fiyatı düşük ürünler ile yüksek ürünleri mağazalarda dene farkını gör.

Aldığım motor ne olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle lastiğine önem ver. Alacağın birçok sıfır motosikletin lastikleri ölümcüldür. Bu da abartılı bir söylem değildir. Aldığın motor sıfır bile olsa gerekiyorsa lastiğine bütçe ayırmalısın.

Altın Elbiseli Adamın videolarını izlemeni tavsiye ederim. ;)

Motosiklet kullanmak hayatımdaki en ciddi ve en keyifli tecrübelerden biri. Bu işi ne kadar ciddiye alırsan o kadar daha fazla keyif alacaksın.

Şimdiden tekerin düz bassın. Motorunu her zaman umuda sürmen dileğiyle... Sevgilerle...

*Lütfen beni bir abin olarak gör ve tabvsiyelerimi ciddiye al.
Öncelikle teşekkürler, gayet uzun bir yazı yazmışsınız.

Önerdiğiniz motorlara baktım. Bunların MT 125, Duke 125, CBR 125 gibi motorlardan farkı nedir? Yani motor güç olarak aynı, fiyatlar da birbirine yakın ama neden benim için daha kötü olayacağını anlayamadım. Açıklarsanız sevinirim. Daha yeni yeni araştırmaya başladım, cahilliğime verin.

Sıfır almaya gücüm yetmez zaten, 2. el bakacağım mecburen. Aldıktan sonra para kalırsa lastikleri düşünebilirim.

Altın Elbiseli Adam'ı izliyorum zaten. 😁

Altın elbiseli Adam'ı izliyorum zaten.

Kendisini rahmet ve saygıyla anıyorum.

Fark etmez, biraz şık dursun, özellikleri iyi ve fiyatı uygun olsun yeter.

Öncelikle teşekkürler, gayet uzun bir yazı yazmışsınız.

Önerdiğiniz motorlara baktım. Bunların MT 125, Duke 125, CBR 125 gibi motorlardan farkı nedir? Yani motor güç olarak aynı, fiyatlar da birbirine yakın ama neden benim için daha kötü olayacağını anlayamadım. Açıklarsanız sevinirim. Daha yeni yeni araştırmaya başladım, cahilliğime verin.

Sıfır almaya gücüm yetmez zaten, 2. el bakacağım mecburen. Aldıktan sonra para kalırsa lastikleri düşünebilirim.

Altın elbiseli Adam'ı izliyorum zaten. 😁

Yerinizde olsam kesinlikle CBR125R, Duke 125 ve MT125 gibi motorlara yaklaşmam. Bu motorlar başlangıç motoru değildir. Acemi zamanlarınızda motor çok defa motoru devireceksiniz. Size çok masraf çıkartır ve karizmanız çizilir. Başlangıçta grenajsız, hafif ve parçası ucuz bir motor alman daha mantıklı olur.

Kendisini rahmet ve saygıyla anıyorum.

Yerinizde olsam kesinlikle CBR125R, Duke 125 ve MT125 gibi motorlara yaklaşmam. Bu motorlar başlangıç motoru değildir. Acemi zamanlarınızda motor çok defa motoru devireceksiniz. Size çok masraf çıkartır ve karizmanız çizilir. Başlangıçta grenajsız, hafif ve parçası ucuz bir motor alman daha mantıklı olur.
Peki, siz ne öneririsiniz? Scooter olmazsa sevinirim, onlara hiç sıcak yaklaşamıyorum.

16 yaşımı doldurunca A1 ehliyet almayı düşünüyorum. Bu yüzden şimdiden araştırmaya başladım ama fiyatlar pahalı geldi. Bu yüzden sizden varsa düşük fiyatlı motor ve ekipman önerisi istiyorum. Bütçem 15 bin TL veya 20 bin TL arası değişebilir. Yardımlarınız için teşekkürler.
Dostum ilk defa bir motor alacaksan ve süreceksen yorumlardaki öneriler aşırı saçma. Bir scooter ile başlamalısın. Tipleri hoşuna gitmese bile en ucuzundan bul biraz deneyimle.

Geri
Yukarı